Notowania

g20
19.06.2012 14:58

Kryzys finansowy. G20 chce zbudować "zaporę ogniową"

Uczestnicy szczytu G20 zadeklarowali 456 miliardów dolarów na rzecz tak zwanej zapory ogniowej. Skąd je wezmą?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Uczestnicy szczytu G20 w Meksyku (na zdjęciu Barack Obama i Angela Merkel) zadeklarowali 456 miliardów dolarów na rzecz tak zwanej zapory ogniowej, która ma pomóc w walce z kryzysem. *

Ekonomista Robert Gwiazdowski krytykuje pomysł zbierania pieniędzy na walkę z kryzysem. Podkreśla, że zaproponowane metody są taki same, jak te, które do kryzysu doprowadziły.

- _ Ta zapora ogniowa to te papiery, czyli dolary, które mają zostać dodrukowane, po to żeby walczyć z kryzysem, o którym doskonale wiemy, że jego powodem było właśnie drukowanie tego wirtualnego pieniądza. Każdy, kto był w harcerstwie to wie, że jeśli się ognisko zasypie papierem, to ogień na chwilę przygaśnie, bo zabraknie tlenu, ale po chwili wybuchnie ze zdwojoną siłą. I ten ogień będzie trawił światową gospodarkę _ - uważa ekspert Centrum imienia Adama Smitha.

Pieniądze trafią do dyspozycji Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Najwięcej, 43 miliardy dolarów, obiecały Chiny.

Czytaj więcej w Money.pl
30 mld złotych odda Polska na walkę z kryzysem Cała strefa euro obiecała Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu 150 mld dolarów.
Kryzys strefy euro. Obama też ma swoje zdanie Prezydent USA i premier Wielkiej Brytanii rozmawiali wczoraj na temat kryzysu zadłużenia w Europie i zbliżającego się szczytu G20.
Wideorozmowa Merkel z Obamą. Są zgodni Przywódcy uzgodnili, że będą nadal prowadzić ścisłe konsultacje przed szczytem G20 w przyszłym miesiącu w Meksyku.
Tagi: g20, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz