Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys? Nie dla naszych sąsiadów

0
Podziel się:

Kryzys w strefie euro jak dotąd nie szkodzi niemieckiemu budżetowi. Chwalą się sporą nadwyżką.

Kryzys? Nie dla naszych sąsiadów
(Marlee90/iStockphoto)

Kryzys w strefie euro jak dotąd nie szkodzi niemieckiemu budżetowi. Federalny Urząd Statystyczny podał właśnie, że w pierwszej połowie tego roku Niemcy odnotowały nadwyżkę budżetową w wysokości 0,6 proc. PKB.

Podczas gdy większość krajów Europy zmaga się z nadmiernym deficytem, Niemcy chwilowo nie mają z tym problemu. W pierwszej połowie tego roku dochody państwa okazały się o ponad 8 miliardów euro wyższe niż wydatki.

To przede wszystkim zasługa świetnej sytuacji na rynku pracy i rosnących wpływów z podatków dochodowych i ubezpieczeń społecznych.

Nie oznacza to jednak, że cały rok uda się zamknąć z nadwyżką. W ubiegłym roku deficyt budżetowy wyniósł 1 proc. PKB. Ostatni raz, nadwyżka w budżecie została Niemcom w 2007 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące dane z Niemiec. Chodzi o PKB Federalny Urząd Statystyczny podał inne od prognoz dane o tempie wzrostu niemieckiej gospodarki.
Ostre słowa niemieckiego ministra o Grecji Wolfgang Schaeuble: _ doszliśmy do granicy tego, co jest możliwe do zaakceptowania pod względem gospodarczym _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)