Notowania

kryzys w grecji
09.02.2012 06:55

Kryzys w Grecji. Negocjacje będą kontynuowane

Według premiera uzgodniono wszystkie punkty programu, z wyjątkiem jednego, który wymaga dalszych rozmów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zakończyło się ponad siedmiogodzinne spotkanie premiera Lukasa Papademosa z przywódcami partii greckiej koalicji rządowej poświęcone nowemu programowi oszczędnościowemu. Według Papademosa uzgodniono wszystkie punkty programu, z wyjątkiem jednego, który wymaga dalszych rozmów.

Rozmowy na ten temat w gronie przywódców partii koalicyjnych mają być dziś kontynuowane. W swym oświadczeniu Papademos nie ujawnił o jaki punkt programu chodzi, ale według nieoficjalnych źródeł dotyczy on żądań trojki cięć w świadczeniach emerytalnych.

Według Papademosa, negocjacje na temat spornych kwestii będą kontynuowane tak, aby ostateczne porozumienie mogło być zawarte przed spotkaniem ministrów finansów strefy euro, które zaplanowane jest na wieczór. Bezpośrednio po zakończeniu narady, Papademos spotkał się z obecnymi w Atenach przedstawicielami trojki (Unia Europejska, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Europejski Bank Centralny).

Wcześniej przywódca skrajnie prawicowego Ludowego Stowarzyszenia Ortodoksyjnego (LA.O.S) Jeorjos Karaceferis, który opuścił spotkanie przed jego zakończeniem, potwierdził, że większość czasu poświęcono na dyskusję o cięciach dodatkowych świadczeń emerytalnych.

Karacaferis oświadczył, że _ nie może poprzeć planu, który zwiąże kraj na 40 lub 50 lat bez (prawnych) gwarancji, że wyprowadzi on ten kraj z impasu _. Według greckich mediów, cięciom świadczeń emerytalnych sprzeciwia się też przywódca socjalistycznej partii PASOK, były premier Jeorjos Papandreu.

Czytaj w Money.pl
Fiasko tych negocjacji przesądzi o losach Grecji? Premier Lukas Papademos zwołał nadzwyczajne spotkanie z przywódcami partii politycznych. Wszystko przez...
Grecja powinna wylecieć ze strefy euro Łukasz Pałka wymienia powody, dla których plajtujący kraj, nie zasługuje na pomoc.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz