Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w koalicji. Borusewicz: PSL stąpa po kruchym lodzie

0
Podziel się:

Marszałek senatu krytykuje warunki postawione premierowi przez PSL.

Kryzys w koalicji. Borusewicz: PSL stąpa po kruchym lodzie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUrmHVN

Marszałek senatu ostrzega Polskie Stronnictwo Ludowe, które zażądało, by premier przejął od ministra spraw wewnętrznych nadzór nad służbami specjalnymi.

Od tego prezes PSL Janusz Piechociński uzależnia postawę swojego klubu w środowym głosowaniu nad wotum nieufności wobec ministra Bartłomieja Sienkiewicza.

W rozmowie z radiową Jedynką marszałek zaznaczył, że odpowiedź na żądania ludowców leży w gestii premiera, ale PSL postępuje niebezpiecznie, stawiając w tej chwili takie warunki i robiąc to publicznie.

bEUrmHVP

_ - W obliczu zapowiedzi ujawnienia kolejnych nagrań przez Wprost Bogdan Borusewicz zachowuje spokój. Marszałek jest przekonany, że służbom uda się tę sprawę wyjaśnić. Ustalono, kto nagrywał, pytanie w jakim celu _ - mówił marszałek.

Jeden z dziennikarzy tygodnika Wprost wczoraj wieczorem we wpisie na Twitterze poinformował o nowych nagraniach. Michał Majewski napisał że taśmy są _ mocne i nie kelnerów _.

Z kolei zwykle dobrze poinformowana jeśli chodzi o ABW i prokuraturę Gazeta Wyborcza pisze, że służby mają jedynie nagrania uzyskane wcześniej we Wprost. Tylko na podstawie notatek sporządzonych przez jednego z podejrzanych w sprawie, kelnera Łukasza N. prokuratorzy oceniają, że nagrano kilkadziesiąt osób.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUrmHVV
bEUrmHWq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)