Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Portugalii. Jedzą coraz mniej chleba

0
Podziel się:

Z powodu recesji sprzedaż pieczywa spadła o jedną czwartą.

Kryzys w Portugalii. Jedzą coraz mniej chleba
(craftvision/iStockphoto)

Kryzys ekonomiczny w Portugalii uderzył nawet w tamtejsze piekarnie. Z powodu recesji sprzedaż pieczywa spadła o jedną czwartą.

Portugalskie Stowarzyszenie Handlu i Przemysłu Piekarskiego (ACIP) szacuje, że w tym roku może upaść nawet co trzecia firma wyrabiająca pieczywo. Obecnie sektor ten powrócił do punktu, w którym znajdował się na początku lat 80. Carlos dos Santos z ACIP podkreśla, że coraz częściej Portugalczycy, aby zaoszczędzić, uruchamiają dawno zapomniane maszyny do wyrobu pieczywa i sami pieką chleb.

Przewodniczący Stowarzyszenia zaapelował do rządu w Lizbonie o stworzenie korzystnej linii kredytowej, która pozwoliłaby uratować upadające piekarnie. Piekarze z ACIP skarżą się, że chcieli spotkać się z ministrem gospodarki, ale ten - jak dodali - _ ma ważniejsze sprawy _.

W Portugalii jest obecnie 9 tysięcy piekarni i cukierni, w których pracuje łącznie prawie 100 tysięcy osób. Do tej pory roczne obroty sektora sięgały 5 miliardów euro.

O skutkach kryzysu w Portugalii czytaj w Money.pl
Przez kryzys kościoły czynne tylko w niedzielę Diecezje w Portugalii decydują się na zamykanie kościołów w ciągu tygodnia z uwagi na brak środków finansowych do ich obsługi.
Zadłużony kraj rozdaje mieszkania za darmo Rozdawanie ziemi i domów przez gminy rozpowszechnia się głównie w regionach północnej i południowej Portugalii.
Tego jeszcze nie było. Emigrują do Afryki Poziom bezrobocia w ponad 10-milionowej Portugalii jest największy od 35 lat.
KOMENTARZE
(0)