Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys w strefie euro zażegnany? Draghi optymistą

0
Podziel się:

Szef EBC zwraca uwagę, że gospodarka w wielu krajach zaczyna rosnąć, maleją deficyty budżetowe, a także nierówności w handlu.

Kryzys w strefie euro zażegnany? Draghi optymistą
(ec.europa.eu)

Szef Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi jest coraz większym optymistą w sprawie zwalczania kryzysu w strefie euro. W wywiadzie dla niemieckiego tygodnika _ Der Spiegel _ z satysfakcją podkreśla, że nie spełniły się katastroficzne scenariusze dla eurolandu.

Szef Europejskiego Banku Centralnego mówi, że groźba rozpadu strefy euro została w dużej mierze zażegnana. Jak zaznacza, kryzys nie został jeszcze pokonany, ale do Eurolandu dociera sporo sygnałów pozwalających na optymizm.

Draghi zwraca uwagę, że gospodarka w wielu krajach zaczyna rosnąć, maleją deficyty budżetowe, a także nierówności w europejskim handlu. To więcej niż można się było spodziewać jeszcze przed rokiem.

Draghi podkreśla też, że nie spełniły się czarne scenariusze kreślone przez wielu niemieckich ekonomistów, którzy ostro krytykowali jego działania. Jak mówi, inflacja pozostała niska, a na rynkach zrobiło się spokojniej. Niemieckie media przypominają, że to właśnie EBC uspokoił sytuację w strefie euro. Latem ubiegłego roku ogłosił, że w razie potrzeby będzie skupował obligacje krajów walczących z kryzysem. W Niemczech wywołało to jednak falę krytyki pod adresem Draghiego.

Czytaj więcej w Money.pl

kryzys
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)