Notowania

etyka dziennikarska
07.12.2013 21:55

Ks. Boniecki laureatem nagrody studentów dziennikarstwa MediaTory

Boniecki odebrał w sobotę wieczorem w Krakowie statuetkę głównej nagrody AuTORytet w 7. w plebiscycie Studenckich Nagród Dziennikarskich MediaTory.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)

Ks. Adam Boniecki odebrał dziś wieczorem w Krakowie statuetkę głównej nagrody AuTORytet w 7. w plebiscycie Studenckich Nagród Dziennikarskich MediaTory. Nagrodę wręczono podczas gali w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Studenci dziennikarstwa z 19 polskich uczelni nagrodzili ks. Adama Bonieckiego główną nagrodą AuTORytet za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy oraz za całokształt pracy dziennikarskiej. Poprzednio statuetkę AuTORytet otrzymali: Marek Niedźwiecki, Monika Olejnik, Wojciech Mann, Bogdan Rymanowski, Hanna Krall i Kamil Durczok.

_ - Bardzo dziękuję, to jest wspaniała rzecz być w takim plebiscycie wyłonionym, ale to państwo myślą, że jestem autorytetem. Mnie to nigdy nie przyszło do głowy i chyba nie jestem, tak że nagrodę przyjmuję z wdzięcznością, ale proszę się na to nie dać nabrać _ - powiedział ks. Adam Boniecki po odebraniu nagrody.

Podczas 7. Gali MediaTorów nagrodami uhonorowano także innych dziennikarzy. Nagrodę NawigaTor (_ dla publicystów, dzięki którym nasze poglądy zaczynają iść własną drogą ) - odebrał Michał Krzymowski z Newsweeka; w kategorii Torpeda ( za udowadnianie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać ) - Tomasz Skory z RMF FM; a w kategorii DetonaTor (" za publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie, nie tylko w świecie mediów _) - Mariusz Szczygieł za reportaż w Wysokich Obcasach.

_ Za ładowanie pozytywną energią _ nagrodę AkumulaTor odebrał Filip Chajzer; w kategorii ObserwaTor (_ za prawdziwe opowieści z innego, choć często bliskiego nam świata ) nagroda przypadła Agacie Grzybowskiej i Wojciechowi Karpieszukowi z Gazety Wyborczej; a ProwokaTorem ( za decyzje, które dają do myślenia _) uhonorowani zostali _ dziennikarze, którzy odeszli z Uważam Rze _.

Nagrodę InicjaTor (_ za pokazywanie, że można inaczej ) otrzymał program telewizyjny Wszystko o Kulturze w TVP 2, a ReformaTor ( za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem _) - Piotr Vagla Waglowski za materiały w serwisie vagla.pl.

W tym roku studenci po raz drugi zdecydowali nie przyznawać nominacji w kategorii PromoTOR, w której nagradzali za pokazywanie nowej, internetowej twarzy dziennikarstwa. Uznali, że internet stał się naturalnym miejscem pracy dziennikarzy i rozwoju mediów, dlatego projekty internetowe mogą z powodzeniem konkurować w pozostałych kategoriach. Organizatorzy nagrody nie wykluczają jednak, że w kolejnych latach zasady przyznawania nominacji w tej kategorii zostaną przeformułowane.

MediaTory to plebiscyt, w którym od 2007 roku studenci dziennikarstwa z całej Polski wskazują i nagradzają najważniejsze i najbardziej wartościowe, ich zdaniem, zjawiska w polskich mediach. W tym roku do głosowania uprawnionych było blisko 15 tys. studentów z 19 publicznych i prywatnych uczelni.

Organizatorem Plebiscytu jest Stowarzyszenie MediaTory i Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Plebiscyt od początku istnienia objęty jest Honorowym Patronatem Rektora UJ.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: etyka dziennikarska, ks. Boniecki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz