Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Książę William i księżna Kate przybyli z pierwszą wizytą do USA

0
Podziel się:

Dzisiaj William ma spotkać się w Waszyngtonie z prezydentem Barackiem Obamą i wygłosić przemówienie na konferencji Banku Światowego.

Książę William i księżna Kate przybyli z pierwszą wizytą do USA
(PAP/EPA)
bEUwUlpN

Przemówienie ma być poświęcone zwalczaniu nielegalnego handlu zagrożonych wyginięciem zwierzętami w parkach narodowych. William ma też promować akcje charytatywne. W Nowym Jorku książęca para złoży kwiaty przed pomnikiem poświęconym pamięci ofiar zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 r.

William i Kate wezmą też udział w przyjęciu zorganizowanym przez uniwersytet St.Andrews, z którego dochód ma być poświęcony ochronie przyrody. Na przyjęciu towarzyszyć im będzie była sekretarz stanu USA Hillary Clinton z córką Chelsea. Wśród gości będzie m. in. aktor Tom Hanks i śpiewaczka operowa Renee Fleming. Cena uczestnictwa w przyjęciu sięga 10 tys. dolarów od osoby.

Księżna Kate, która spodziewa się w kwietniu przyszłego roku drugiego dziecka, odwiedzi nowojorski ośrodek opieki nad dziećmi w towarzystwie żony burmistrza miasta Billa De Blasio, Chirlane McCray.

bEUwUlpP

Jest to pierwsza wizyta oficjalna księcia Williama w Nowym Jorku i Waszyngtonie i druga poza krajami Wspólnoty Brytyjskiej po krótkim pobycie w 2011 roku w Kalifornii. William w lutym pojedzie do Japonii i Chin z 6-dniową wizytą oficjalną, gdzie będzie reprezentował ojca i babkę, 88-letnią królową Elżbietę II.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie opuszczą Afganistan? Jednak nie Żołnierze ci mogą pozostać w tym kraju jeszcze przez pierwsze miesiące 2015 roku.
Miliardy odszkodowań pogrążą układ między USA i Unią? Zebrano już ponad milion podpisów przeciwko porozumieniu.
Obama mianowal nowego sekretarza obrony Carter zastąpi Chucka Hagela, który zrezygnował w listopadzie.
bEUwUlqq
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)