Notowania

praca
08.04.2018 10:22

Księgowe głównie w prywatnych firmach. Zarabiają około 6 tys. zł miesięcznie

Ile może zarobić główna księgowa w Polsce?

Podziel się
Dodaj komentarz
Najwyższe zarobki są w województwie mazowieckim

Aż 80 proc. głównych księgowych pracuje w firmach prywatnych. Ale też niemal co druga, została zatrudniona w wielkich lub dużych przedsiębiorstwach. Jakie mają pensje?

Ile może zarobić główna księgowa w Polsce? Przedział wynagrodzeń jest dość duży, bowiem jak wynika z badań Sedlak&Sedlak, od blisko 4,5 tys. zł do 8,7 tys., zł brutto.

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak, 47 proc. pracuje z nich w wielkich lub dużych przedsiębiorstwach, zaś 80 proc. pracuje w firmach prywatnych.

Sedlak&Sedlak

W 2017 roku mediana wynagrodzeń całkowitych głównych księgowych wynosiła 6 050 zł. brutto. Najwyższe zarobki są - jak się łatwo domyśleć - w województwie mazowieckim. Winduje je stolica. Tam pensja księgowej może sięgnąć 8,8 tys. brutto miesięcznie.

*Ile zarabiają szefowie Policji czy BOR? *

**[

]( 2001488 )*
*
**

Ale w pierwszej trójce regionów, w których płace w księgowości są najwyższe znalazły się również województwa dolnośląskie i pomorskie. Tam wynagrodzenia przekraczają 7 tys. zł brutto.

oprac. Przemysław Ciszak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-04-2018

XMoja chrzestna jest księgową z dużym stażem, pracuje w mazowieckim, w prywatnej firmie i nigdy nie widziała tych 8k na oczy. Więc komu wy chcecie … Czytaj całość

08-04-2018

ZołzaJak robiono te badania? Główny księgowy we Wrocławiu 10-14 tys brutto.

08-04-2018

abcW paru województwach najwyraźniej nie jest znana taka profesja. Ze w warmińsko-mazurskim nie ma księgowych to dziwne nie jest, w końcu tam to głownie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)