Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwota wolna od podatku w górę. Rząd chce ją podnieść do 8 tysięcy złotych

123
Podziel się:

Rząd opowiedział się za podniesieniem kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł dla najmniej zarabiających. Podniesiony też został limit ograniczający stosowanie 50-proc. kosztów uzyskania przychodów przez twórców - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu po wtorkowym posiedzeniu gabinetu Beaty Szydło.

Od 1 stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku ma wzrosnąć z 6,6 do 8 tys. zł.
Od 1 stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku ma wzrosnąć z 6,6 do 8 tys. zł. (Piotr Jedzura/REPORTER)
bESJBvph

Zmiany te to jedne z wielu zawartych w projekcie nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych przyjętym we wtorek przez rząd.

Jak poinformowało CIR, od 1 stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku ma wzrosnąć z 6,6 do 8 tys. zł. Jednocześnie przewidziane zostało utrzymanie degresywnej kwoty wolnej od podatku dla dochodów stanowiących podstawę opodatkowania przekraczającą 8 tys. zł, ale nieprzekraczającą 13 tys. zł oraz dla dochodów stanowiących podstawę opodatkowania przekraczającą 85 tys. 528 zł, lecz nieprzekraczającą 127 tys. zł.

Zobacz także: Zobacz też: Koniec z podwyżkami cen?
bESJBvpj

CIR zaznaczył, że nie zmieni się kwota wolna od podatku dla dochodów przekraczających 13 tys. zł i nieprzekraczających 85 tys. 528 zł.

Rządowy projekt zakłada też podniesienie o 100 proc. rocznego limitu 50 proc. kosztów uzyskania przychodów dla twórców. Wyniesie on 85 tys. 528 zł. "W efekcie wzrosną dochody, którymi będą dysponować twórcy" - podsumowuje CIR.

autor: Marcin Musiał

bESJBvpK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(123)
gabi0107
4 lata temu
Przecież obietnicą wyborczą było podniesienie kwoty wolnej od podatku. Teraz wykręcają się, tylko dla małej grupy. Dlaczego nie dla wszystkich, Przecież wszyscy pracujemy i powinno to dotyczyć wszystkich Polaków. Oczywiście dadzą jakiegoś ochłapa żeby potem przypisać sobie realizację tej obietnicy. Tak jest ze wszystkim. Niby leki dla emerytów darmowe, tylko jakie i kto je dostaje. Wspiera się patologię, żeby w wyborach mieć wsparcie. Ludzie uczciwie pracujący nic nie zyskają. Pracujemy na cwaniaków i leniwców.
ff
4 lata temu
600 zloty taki zarobek miesieczny wolny od podatku a kto taki ma najnizsza reta
rty
4 lata temu
tylko dla nierobow dobra zmiana
bESJBvpL
byla
4 lata temu
wolna kwota od podadku byla obiecana wszystkim co to za dyskryminacja styd
xx
4 lata temu
Napiszcie tak ,aby wszyscy zrozumieli.To co zrobil rząd nie jest spełnieniem obietnicy wyborczej.To co zrobili jest próbą oszukania ciemnego ludu.Proszę o jasne tytuły o niespełnieniu obietnic wyborczych.To jest zwykłe oszustwo.
...
Następna strona