Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Kwota wolna od podatku w górę. Rząd chce ją podnieść do 8 tysięcy złotych

123
Podziel się

Rząd opowiedział się za podniesieniem kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł dla najmniej zarabiających. Podniesiony też został limit ograniczający stosowanie 50-proc. kosztów uzyskania przychodów przez twórców - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu po wtorkowym posiedzeniu gabinetu Beaty Szydło.

Od 1 stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku ma wzrosnąć z 6,6 do 8 tys. zł.
Od 1 stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku ma wzrosnąć z 6,6 do 8 tys. zł. (Piotr Jedzura/REPORTER)
bDaqMkid

Zmiany te to jedne z wielu zawartych w projekcie nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych przyjętym we wtorek przez rząd.

Jak poinformowało CIR, od 1 stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku ma wzrosnąć z 6,6 do 8 tys. zł. Jednocześnie przewidziane zostało utrzymanie degresywnej kwoty wolnej od podatku dla dochodów stanowiących podstawę opodatkowania przekraczającą 8 tys. zł, ale nieprzekraczającą 13 tys. zł oraz dla dochodów stanowiących podstawę opodatkowania przekraczającą 85 tys. 528 zł, lecz nieprzekraczającą 127 tys. zł.

Zobacz też: Koniec z podwyżkami cen?

bDaqMkif

CIR zaznaczył, że nie zmieni się kwota wolna od podatku dla dochodów przekraczających 13 tys. zł i nieprzekraczających 85 tys. 528 zł.

Rządowy projekt zakłada też podniesienie o 100 proc. rocznego limitu 50 proc. kosztów uzyskania przychodów dla twórców. Wyniesie on 85 tys. 528 zł. "W efekcie wzrosną dochody, którymi będą dysponować twórcy" - podsumowuje CIR.

autor: Marcin Musiał

bDaqMkiG
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(123)
s1234
3 lata temu
30 tysięcy, Tak jak poseł. Innej drogi nie ma
wera
3 lata temu
to znaczy że nie opłaca się zarabiać dużo , bo zabiorą dla nygusów
normalna
3 lata temu
Zarobki w kwocie 667 za miesiąc uprawniają do skorzystania z kwoty wolnej od podatku. Rząd sobie z nas kpi.
bDaqMkiH
misiewicze 90...
3 lata temu
Nikt nigdy w historii, nie oszukiwał Polaków tak jak obecny rząd. 500 zł. dla niektórych dzieci. Obniżony CIT dla nieistniejących firm. Darmowe leki, których nikt nie używa. Kwota wolna dla ludzi, którzy nie istnieją (bo nikt tyle nie zarabia) A do tego inflacja, podnoszenie podatków pośrednich itd
Zawiedziona
3 lata temu
Kompletnie nie rozumiem po co nam TK ?? Przecież postanowienie TK mówi jasno że wszystkim Polakom należy podnieść kwotę wolną od podatku. Rząd dzieli Polaków. A jak kwotę wolną od podatku maj posłowie ???? Dlaczego tak bardzo rząd dzieli Polaków ???
Najnowsze komentarze (123)
gabi0107
3 lata temu
Przecież obietnicą wyborczą było podniesienie kwoty wolnej od podatku. Teraz wykręcają się, tylko dla małej grupy. Dlaczego nie dla wszystkich, Przecież wszyscy pracujemy i powinno to dotyczyć wszystkich Polaków. Oczywiście dadzą jakiegoś ochłapa żeby potem przypisać sobie realizację tej obietnicy. Tak jest ze wszystkim. Niby leki dla emerytów darmowe, tylko jakie i kto je dostaje. Wspiera się patologię, żeby w wyborach mieć wsparcie. Ludzie uczciwie pracujący nic nie zyskają. Pracujemy na cwaniaków i leniwców.
ff
3 lata temu
600 zloty taki zarobek miesieczny wolny od podatku a kto taki ma najnizsza reta
rty
3 lata temu
tylko dla nierobow dobra zmiana
byla
3 lata temu
wolna kwota od podadku byla obiecana wszystkim co to za dyskryminacja styd
xx
3 lata temu
Napiszcie tak ,aby wszyscy zrozumieli.To co zrobil rząd nie jest spełnieniem obietnicy wyborczej.To co zrobili jest próbą oszukania ciemnego ludu.Proszę o jasne tytuły o niespełnieniu obietnic wyborczych.To jest zwykłe oszustwo.
łeeeeeeeeeeee...
3 lata temu
Nawet w PRL-takich jaj nie było!Zaj..biscie dobra zmiana!!!!!!!!!!!
Wkurzony obat...
3 lata temu
Co to za dyskryminacja narodu ? Czyli ten co zapracował i ma troszkę wiecej musi płacić większy podatek ! Kwota wolna dla wszystkich, a nie tylko dla nierobów ! Dzielicie naród i robicie zamęt ! Emeryci wogule nie powinni płacić podatku ! A kwota wolna powinna być w granicach 50 - 80 tys zł jak w innych krajach UE ! Posłowie i pierwszy sort tez powinien mieć jak reszta NARODU i kwota wolna jak reszta narodu ! To co robicie to złośliwość i chamstwo !
mnmnmn
3 lata temu
żeby nie przekroczyć progu dochodu 8 tys w roku trzeba zarabiać mniej niż 666zł miesiecznie . a minimalna pensja krajowa 1459 zł miesiecznie . To kto nie przekroczy tego progu? kolejna ściema jak z tym 500+ na wszystkie dzieci.
bDaqMkiz
prorok
3 lata temu
Kwota wolna tylko dla PiSuw
Zygisa
3 lata temu
Dziesięć lat temu na Cyprze kwota wolna od podatku to kwota 70 000 zł .Kpina z obywateli trwa
Max
3 lata temu
Dalszy ciąg wspierania patologii...
facepalm
3 lata temu
Jakby dali kwote wolna od podatku jak w UK i obciazenia dla przedsiebiorcow jak w UK to by gospodarka ruszyla z kopyta - tylko etaty w urzedach trzebaby polikwidowac wtedy
realista
3 lata temu
Zyskają troche małżeństwa rozliczajace sie wspólnie gdzie zona nie pracuje a maz zarabia np ponad 127k i nie ma kwoty wolnej bo dzieki temu skorzysta z 8k wolnych zony
atyz
3 lata temu
I znowu niesprawiedliwość tylko dla twórców i nierobów
...
Następna strona