Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lech Wałęsa kończy 70 lat

0
Podziel się:

To człowiek, który przyczynił się do upadku komunizmu i pokazał światu, że przemiany nie zaczęły się od rozbicia Muru Berlińskiego - twierdzą jego polityczni koledzy.

Lech Wałęsa kończy 70 lat
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEslfphN

Lech Wałęsa kończy dziś 70 lat. Na urodzinowym przyjęciu w Gdańsku ma być 800 gości. Z najlepszymi życzeniami do jubilata pośpieszyli już politycy.

Henryk Wujec, doradca prezydenta do spraw społecznych, życzy Wałęsie zdrowa i i mówi o nim, że to człowiek-symbol.

- _ To jest taki pewnego rodzaju fenomen. Czasami coś "walnie" ni z tego ni z owego. Uważam, że to jest postać, która przypomina trochę całą Rzeczpospolitą, która ma bardzo wiele pozytywów, ale ma też śmieszne aspekty. _

bEslfphP

Rafał Grupiński Z PO dodaje, że bez Lecha Wałęsy ludzie na świece myśleliby, że komunizm upadł po rozbiciu Muru Berlińskiego.

- _ Przypomina, że to Polska i pokojowa rewolucja Solidarności przyczyniły się do obalenia komunizmu i rozbicia Muru Berlińskiego. _

Niedługo, 5 października, Lech Wałęsa będzie świętował jeszcze jedną, okrągłą rocznicę - minie wtedy trzydzieści lat od przyznania mu Pokojowej Nagrody Nobla.

Czytaj więcej w Money.pl
Połowa Polaków za protestami związkowców Negatywnie o akcjach związkowców wypowiada się jedna piąta Polaków - wynika z sondażu CBOS.
"Założenia budżetowe na 2014 r. nierealne" _ Nasze racje potwierdziła nowelizacja tegorocznego budżetu, co w jeszcze większym stopniu narusza zaufanie do szacunków resortu _ - poinformowała Anna Grabowska z FZZ.
To tam zdecydowano o "okrągłym stole" 16 września 1988 r. w ośrodku MSW w podwarszawskiej Magdalence doszło do spotkania przedstawicieli władz komunistycznych, opozycji i Episkopatu.
bEslfpiq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)