Notowania

Minister zdrowia spotka się z młodymi lekarzami. Ma "wyraźną ofertę"

Na 2 października lekarze rezydenci zapowiadają strajk głodowy w proteście przeciwko - jak mówią - swoim głodowym pensjom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)
Minister zdrowia chce stworzyć bardziej przyjazny system specjalizacji młodych lekarzy.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział, że w czwartek spotka się z młodymi lekarzami i przedstawi im bardzo "wyraźną" ofertę. Dodał, że resort otrzymał środki na wsparcie 6 specjalizacji, w których jest największe zapotrzebowanie na młodych lekarzy.

Na 2 października lekarze rezydenci zapowiadają strajk głodowy w proteście przeciwko - jak mówią - swoim głodowym pensjom.

Radziwiłł pytany w radiowej Trójce, czy ten protest jest słuszny, powiedział, że problemów, które stoją przed młodymi lekarzami jest bardzo dużo. - Bardzo intensywnie pracujemy nad rozwiązaniem wielu z nich, (...) także we współpracy z tym środowiskiem młodych lekarzy - mówił.

- Jesteśmy w przededniu kończenia prac nad nowelizacją ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty w części dotyczącej ich kształcenia specjalizacyjnego (...) i można powiedzieć, że wychodzimy w tym projekcie naprzeciw większości postulatów zgłaszanych przez to środowisko - mówił szef MZ.

Zobacz także: Tak pracują polscy lekarze. Podają sobie kroplówki, żeby wytrzymać dyżur

Jego zdaniem należy stworzyć bardziej przyjazny system specjalizacji młodych lekarzy. - Tak, żeby był lepszy dostęp do zdobywania specjalizacji, a także, żeby sam system zdobywania specjalizacji był bardziej przyjazny - wyjaśnił Radziwiłł.

Poinformował, że w czwartek spotka się ze środowiskami młodych lekarzy i rezydentów. - Moja oferta będzie bardzo wyraźna - podkreślił. - Decyzją rządu sprzed dwóch dni mam zdecydowanie więcej środków na - można powiedzieć - podwyżki dla rezydentów w przyszłym roku, ale będą to środki dedykowane tylko niektórym specjalnościom - zaznaczył. Wyjaśnił, że środki te będą przekazane na wsparcie sześciu specjalizacji m.in. chirurgii, pediatrii czy medycyny rodzinnej i ratunkowej.

Tagi: minister zdrowia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-09-2017

aleksanderZanim Radziwiłł skończy kadencję ile jeszcze osób straci życie?Ilu lekarzy wyjedzie z Polski?Ten ministrant wykończy najpierw emerytów a potem weźmie … Czytaj całość

28-09-2017

wlodek40Najgorszy minister, nie wiem dlaczego Szydło Go toleruje, a takie miał pomysły jak był w opozycji.

28-09-2017

Typ spode łbaNie dziwię się że absolwenci studiów medycznych stąd wyjeżdżają a leczą nas Ukraińcy. Tak samo z pielęgniarkami. Prawie połowa absolwentek nawet nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)