Trwa ładowanie...
bDJVLNlx

Notowania

Minister Zdrowia – Wszystkie wiadomości

3
16.02.2021 10:50

MINISTER ZDROWIA
 / 
Nadciąga kolejny lockdown? Tłumy na Krupówkach mogą sporo namieszać

Tłum turystów na Krupówkach złamał covidowe obostrzenia. Rząd ponownie zamknie gospodarkę? - Mam nadzieję, że wyhamujemy to medialne szaleństwo deklaracji. Słuchając o tym, że głupie zachowanie tysięcy Polaków na Krupówkach już wpłynęło na wzrost zachorowań, nie zgadzam się z tym. Powinniśmy powrócić do rozsądnego trybu bazowania na liczbach - powiedział w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. - Głupotę trzeba nazywać głupotą i należy nawoływać Polaków, by zachowywali się rozsądnie. Z drugiej strony, nie ma innego wyjścia, jak stopniowe odmrażanie gospodarki. Niedobrze, że jedna ulica w Polsce, 2-3 tys. osób stało się hitem tygodnia i już mówimy, że mamy odwrócone trendy zachorowań. Mam nadzieję, że głupota na Krupówkach nie stanie się wymówką - dodał.

101
04.02.2021 14:17

LOCKDOWN
 / 
Luzowanie obostrzeń. Przecieki dotyczące hoteli. Branża się na to nie zgadza

Rząd chce otworzyć hotele, ale tylko częściowo - ma być limit osób, a restauracje i inne usługi będą nadal zamknięte. Takiego rozwiązania nie rozumieją hotelarze. - Niech pomysłodawcy analogicznie pracują za połowę wynagrodzenia - oburza się Jan Wróblewski.

506
28.01.2021 13:59

HOTELE
 / 
Konferencja o obostrzeniach. Hotelarze są załamani. "To już nie ma sensu"

Hotele, restauracje i kluby fitness nadal zamknięte. Rząd wydłużył narodową kwarantannę co najmniej do 14 lutego. Dla branży hotelarskiej to fatalna wiadomość. "Decyzje na podstawie intuicji, a nie dowodów naukowych" - oburza się hotelarz.

168
30.12.2020 14:38

SZCZEPIONKA
 / 
Rząd zaangażuje sportowców do promowania szczepień. Wśród nich będzie Robert Kubica

Rząd szykuje kampanię promującą szczepienia przeciwko koronawirusowi. - Zaskoczymy kilkoma ciekawymi propozycjami - oświadczył w programie "Newsroom" minister zdrowia Andrzej Niedzielski, pytany kto ze znanych ludzi i celebrytów będzie namawiał Polaków, by zgłaszali się na szczepienia. Minister powiedział, że udział Marcina Gortata czy Igi Świątek nie jest potwierdzony, ale rząd chce pozyskać do kampanii sportowców. - Na pewno będziemy chcieli zaangażować sportowców z Orlen Teamu - mówił. Potwierdził, że chodzi m.in. o Roberta Kubicę.

363
19.12.2020 13:26

ADAM NIEDZIELSKI
 / 
Minister wozi żonę służbowym autem. Bo ma blisko

Adam Niedzielski, minister zdrowia, podwozi swoją żonę do pracy, używając do tego celu służbowej limuzyny. Resort zdrowia nie widzi w tym nic złego, bo żona ministra pracuje w sąsiednim budynku.

bDJVLNlz
9
14.12.2020 16:22

KORONAWIRUS
 / 
Koronawirus. Trzecia fala możliwa. Minister zdrowia rekomenduje przedłużenie niektórych obostrzeń

- Niestety widmo trzeciej fali epidemii COVID-19 jest bardzo realne. Obciążenie dla systemu opieki zdrowotnej może być bardzo duże. Żeby tego uniknąć, skala obostrzeń powinna pozostać na tym samym poziomie na kolejne okresy - powiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

47
24.11.2020 15:20

ZIMA
 / 
Stoki i wyciągi otwarte. Niedzielski: boję się prób oszukiwania

Baza noclegowa i restauracje zamknięte, rząd zaleca, by ferie spędzić w domu. Jaki jest więc sens otwierania stoków i wyciągów narciarskich? - Po pierwsze, my ich nie otwieramy, ale nie zamykamy. To może mała różnica, ale ma ogromne znaczenie. Pamiętam jak wszyscy podnieśli krzyk, gdy zamknęliśmy parki, bo ryzyko zakażenia jest tam bardzo niewielkie. Na tej samej zasadzie nie zamykamy możliwości lokalnego wypoczynku, tak, żeby nie popełnić tego błędu, jakim były zamknięte parki. Ale podkreślam, lokalnego wypoczynku - powiedział w programie "Newsroom" Adam Niedzielski, minister zdrowia. Dopytywany, czy nie ma obaw, że zostawiając otwarte stoki będzie to furtka dla osób, które będą kombinowały i nie będzie to tylko lokalny wypoczynek, minister zdrowia potwierdził, że ma takie obawy. - Boję się tego, przyznaję. Bo rzeczywiście inwencja w przypadkach prób oszukania państwa jest duża. Mam nadzieję, że cały czas konsekwentnie prowadzona komunikacja dotycząca potencjalnych konsekwencji zda egzamin. Chciałbym, by te ferie były ostatnim aktem społecznej odpowiedzialności przed tym, jak szczepionka będzie już dostępna. Ferie niech będą kończącym akcentem tej odpowiedzialności, byśmy nie zafundowali sobie trzeciej fali pandemii - podkreślił w rozmowie z WP Adam Niedzielski.

283
24.11.2020 14:50

SZCZEPIONKA
 / 
Szczepionka na covid za darmo? Minister zdrowia: prezydent Duda się zaszczepi

Do kogo trafi pierwsza partia szczepionek przeciwko COVID-19 i ile będzie trzeba za nią zapłacić? - Plan na szczepienia jest taki, że teraz koncentrujemy się na finalizowaniu umów i dogadaniu się z producentami. Umowy podpisujemy za pośrednictwem Komisji Europejskiej, mamy podpisane umowy z trzema dostawcami. Pierwsze dostawy będą możliwe na koniec grudnia, więc optymistycznie to w styczniu i lutym będzie rozwijała się akcja szczepień - powiedział w programie "Newsroom" Adam Niedzielski, minister zdrowia. - Rządowy zespół ds. szczepień już intensywnie pracuje. Chcemy przyjąć taki model, że każdy dostanie zaproszenie do szczepienia, ale czy z niego skorzysta to już każdego indywidualna sprawa. My namawiamy wszystkich, by się szczepili. Dyskusja, co to kosztu szczepienia, jeszcze trwa. Zapadnie w kierownictwie rządu i będzie to decyzja premiera Morawieckiego. Ale robimy wszystko, by była to albo bezpłatna szczepionka, albo jakieś symboliczne kwoty. Przede wszystkim chcemy zadbać o dostępność, zobaczymy jaką decyzję podejmie premier. Mamy zabezpieczone szczepionki dla 34 mln osób, to liczba, która odzwierciedla liczbę dorosłych Polaków - dodał. Pytany o podejście prezydenta Andrzeja Dudy do szczepień, odparł, że rozmawiał o tym z prezydentem. - Pan prezydent zadeklarował, że przeciwko coivdowi się zaszczepi, właśnie dlatego, że jest to bardziej poważna przypadłość niż grypa - podkreślił Niedzielski.

1
04.11.2020 13:13

SZPITAL TYMCZASOWY
 / 
Szpitale tymczasowe. Jest rozporządzenie regulujące wymagania dla pomieszczeń

Ministerstwo Zdrowia określiło w rozporządzeniu wymagania dla pomieszczeń i urządzeń szpitali tymczasowych, w których będą leczeni pacjenci zakażeni wirusem SARS-CoV-2.

bDJVLNlF
219
20.10.2020 15:38

MINISTER ZDROWIA
 / 
Szpitale polowe w Polsce. Minister zdrowia: powstaje plan dla każdego województwa

- W tej chwili opracowujemy dla każdego województwa plan powołania przynajmniej jednego szpitala polowego – powiedział w programie "Newsroom” Adam Niedzielski, minister zdrowia. – W województwie mazowieckim planowane są dwa takie szpitale, zatem docelowa liczba dla całej Polski to 17. Wykorzystujemy do tego duże obiekty: hale, sale widowiskowe, ale także budynki, które maja infrastrukturę szpitalną bo np. kiedyś szpitalami były. Przy planowaniu musimy pamiętać, że tam musi działać m.in. intensywna terapia, a to oznacza duże obciążenie sieci elektrycznej, bo cały sprzęt, kardiomonitory, respiratory muszą być podłączone. Dlatego np. szkoły nie zawsze te wymogi spełniają. Wybór Stadionu Narodowego był trafiony, bo jego insfrastruktura jest do takich obciążeń przygotowana.

5
01.10.2020 14:29

KORONAWIRUS
 / 
Nowy rekord zakażeń, lepiej nie będzie. "Eskalacja pandemii"

Minister zdrowia zapowiada, że chorych na COVID-19 w najbliższych dwóch tygodniach będzie przybywać w tempie nawet 2 tys. przypadków dziennie. - Lekarzy-zakaźników mamy zaledwie kilkuset. Nie są w stanie udźwignąć tego tempa - powiedział Niedzielski.

115
29.09.2020 14:29

MINISTER ZDROWIA
 / 
Koronawirus. Mniej gości na weselach, lokale w czerwonej strefie czynne do godziny 22

Już nie 150 weselników w zielonej strefie, lecz maksymalnie 100 – to jedno z obostrzeń, o których we wtorek poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. W żółtej strefie bawić się będzie mogło 75 osób. Zmiany nie dotyczą strefy czerwonej, gdzie w dalszym ciągu można zapraszać 50 osób.

2
11.09.2020 15:53

MASECZKI
 / 
Noszenie maseczek. "Obowiązek tylko w czerwonej strefie"

- Na ulicach nikt nie musi nosić maseczki. Chyba, że jest to czerwona strefa. Jeśli chodzi o środki komunikacji zamkniętej, to tu też rekomendujemy noszenie maseczek. Maseczka jest nie tylko ochroną przed koronawirusem, ale też przed grypą, a sezon jest już przed nami. Mamy plan dostawy szczepionek przeciwko grypie rozpisany do grudnia w ramach którego zostanie wprowadzonych na rynek 1 mln 850 tys. szczepionek – mówił w programie "Newsroom" minister zdrowia Adam Niedzielski.

bDJVLNlG
478
11.09.2020 15:12

MINISTER ZDROWIA
 / 
Szczepionka przeciwko koronawirusowi. "W marcu-kwietniu będzie dostępna dla Polaków"

- Prace nad szczepionką trwają od pewnego czasu. Została utworzona specjalna grupa zakupowa, która prowadzi rozmowy z różnymi dostawcami. Jeden z nich zakomunikował, że szczepionka będzie dostępna pod koniec grudnia. Polacy również będą mogli z niej skorzystać. Jesteśmy krajem, który zajmie pierwszą kolejność w grupie zakupowej. Ma być przygotowane blisko 300 mln szczepionek, a my mamy pierwszeństwo wedle parytetu ludności. Będziemy mieli dostęp do ilości szczepionek, które zabezpieczą interesy Polski. W okolicach marca-kwietnia można spodziewać się, że ta szczepionka będzie dostępna – mówił w programie "Newsroom" minister zdrowia Adam Niedzielski.

2
26.08.2020 18:03

NFZ
 / 
Filip Nowak na czele Narodowego Funduszu Zdrowia

Pełniącym obowiązki NFZ został Filip Nowak, dotychczasowy zastępca prezesa ds. operacyjnych. Przejął stanowisko po Adamie Niedzielskim, który został szefem resortu zdrowia.

12
19.08.2020 8:48

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Gościem Łukasz Szumowski, b. minister zdrowia

Dziś w "Money. To się liczy" gościem będzie Łukasz Szumowski, który we wtorek zrezygnował z funkcji ministra zdrowia. Byłego już ministra zdrowia zapytamy m.in. o kulisy jego decyzji, przygotowanie kraju do kolejnej fali epidemii oraz jego osobiste plany zawodowe. Z prezesem Biomed Lublin Marcinem Pirógiem porozmawiamy o pierwszym polskim leku na COVID-19, którego produkcja właśnie wystartowała . Zapraszamy od 9.15.

23
18.08.2020 19:39

ŁUKASZ SZUMOWSKI
 / 
Dymisja Szumowskiego. Ratownicy medyczni: "Minister się nie sprawdził"

Były dyskusje, było obietnice, nie zmieniło się nic. Ratownicy medyczni rządy Szumowskiego oceniają źle i czekają na rozmowy z jego następcą.

216
18.08.2020 16:22

SZUMOWSKI
 / 
Pielęgniarki o dymisji Szumowskiego: "Było trudno, jak z każdym ministrem"

Łukasz Szumowski podał się do dymisji. "Minister czuł służbę zdrowia" - komentuje dla money.pl Iwona Borchulska z OZZPiP.