Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lekarze chcą zarabiać 120 zł na godzinę

0
Podziel się

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy chce zmusić dyrektorów szpitali do wprowadzenia od stycznia podwyżek.

Lekarze chcą zarabiać 120 zł na godzinę
(PAP/ Grzegorz Michałowski)
bDJAhvJx

Związek przegrał już dwa wielkie strajki generalne i nie udało mu się wywalczyć podwyżek we wszystkich szpitalach. Teraz jednak, dzięki nowym przepisom o czasie pracy lekarzy, może się to udać. Od stycznia zacznie *ZOBACZ TAKŻE: *
Zabraknie lekarzy w szpitalach?obowiązywać nowa ustawa, według której lekarze mogą pracować 48 godzin tygodniowo, nie dłużej niż 13 godzin na dobę.

Szpitale, by działać zgodnie z nowymi przepisami, powinny zatrudnić więcej lekarzy, których już teraz brakuje. "Gazeta Wyborcza" pisze, ze wyjściem może być zawarta w nowej ustawie tak zwana klauzula opt-out. Lekarz będzie mógł dobrowolnie zgodzić się na wydłużenie czasu pracy o kilkadziesiąt godzin tygodniowo. Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy liczy, że dzięki klauzuli uda się zmusić dyrekcje szpitali do podwyżek.

"Gazeta Wyborcza" pisze, że poligonem doświadczalnym związku w negocjacjach będzie Łódzkie, gdzie o lepsze płace OZZL będzie walczyć razem z izbą lekarską. Szef łódzkiego OZZL doktor Sławomir Zimny powiedział, że Izbie zależy na reprezentacji jak największej liczby lekarzy. Zapewnił też, że Izba zażąda 120 złotych za każdą dodatkową godzinę pracy.

bDJAhvJz

Aby akcja udała się, musi przystąpić do niej jak najwięcej lekarzy. Na razie lekarze z kilku szpitali złożyli już pełnomocnictwa dla Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, kilkadziesiąt placówek nadal się waha.

bDJAhvKa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)