Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lekarze grożą zwolnieniami. Chcą więcej zarabiać

0
Podziel się

Związkowcy rozpoczęli przygotowania do akcji protestacyjnej polegającej.

Lekarze grożą zwolnieniami. Chcą więcej zarabiać
(Reporter Poland)
bDzKUbLV

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy rozpoczął przygotowania do akcji protestacyjnej polegającej na równoczesnym, masowym zwalnianiu się z pracy medyków zatrudnionych w zakładach finansowanych przez NFZ.

Krzysztof Bukiel przewodniczący OZZL poinformował, że celem akcji jest zmuszenie rządzących do rozwiązania najważniejszych problemów dotyczących wykonywania zawodu lekarza.

_ - Praktycznie nie ma żadnego merytorycznego dialogu pomiędzy środowiskiem medycznym a rządzącymi, bo merytoryczne argumenty ani do ministra, ani do premiera nie trafiają. Musimy więc znaleźć sposób, by zmusić rządzących do tej merytorycznej rozmowy. Naszym zdaniem najlepszym sposobem do tego jest masowe zwalnianie się lekarzy z pracy w publicznych zakładach opieki zdrowotnej. Szukamy spójnej grupy lekarzy, która by się na to zdecydowała. Proponujemy dwa warianty: albo będą to całe szpitale, albo poszczególne specjalizacje _ - ostrzega Bukiel.

bDzKUbLX

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA BUKIELA:

Krzysztof Bukiel zdaje sobie sprawę, że proponowana przez OZZL akcja wymaga od lekarzy podjęcia trudnej decyzji.

_ - Nie wiem ilu lekarzy uda się przekonać, bo nie jest to łatwa decyzja. Nie jest też jednak tak, że lekarze nie są zdeterminowani. W obecnym systemie nie ma bowiem żadnego dialogu z rządzącymi. Nie da się nic w sposób pokojowy wynegocjować, do niczego przekonać, trzeba więc sięgać po takie środki _ - tłumaczy Bukiel.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA BUKIELA:

Związkowcy chcą między innymi stworzenia trwałych zasad wynagradzania lekarzy zatrudnionych w publicznej służbie zdrowia, przewidujących odpowiednią wysokość wynagrodzeń i mechanizm ich waloryzacji.

bDzKUbMd

Zdaniem związkowców konieczne są też zmiany w przepisach dotyczących wypisywania recept refundowanych, aby lekarz nie był zobowiązany do weryfikowania uprawnień pacjenta do refundacji ani do określania jej stopnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Lekarz ujawnia. Resort zdrowia popełnił błąd? Kontrola w Banku Tkanek Oka nie stwierdziła naruszenia przepisów. Tak uważa Jerzy Szaflik, odwołany w sierpniu ze stanowisk szefa banku i konsultanta krajowego w dziedzinie okulistyki.
"Czas wziąć się do roboty, a nie kombinować" Prawo i Sprawiedliwość oczekuje, że minister zdrowia Bartosz Arłukowicz do środy przedstawi sposób rozwiązania najpilniejszych problemów dotyczących służby zdrowia - zwłaszcza tych, które dotknęły szpitali pediatrycznych.
Duże zmiany w służbie zdrowia. Od nowego roku Minister cyfryzacji nie wyklucza jednak przejściowych kłopotów.
bDzKUbMy
KOMENTARZE
(0)