Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Leki refundowane. NFZ czeka na obwieszczenie resortu zdrowia

0
Podziel się

Brak obwieszczenia z wykazem leków refundowanych blokuje kontraktowanie leczenia w programach lekowych.

Leki refundowane. NFZ czeka na obwieszczenie resortu zdrowia
(cpradi/CC/flickr)
bEpDjhIR

Tylko dwa miesiące pozostało do wprowadzenia nowych zasad leczenia w ramach programów, a resort zdrowia jeszcze nie wydał wiążącego obwieszczenia. Tydzień temu resort umieścił na stronie internetowej jedynie projekt listy refundowanej.

Jerzy Gryglewicz, ekspert do spraw ochrony zdrowia z Uczelni Łazarskiego w Warszawie podkreślił, że NFZ będzie mógł rozpocząć kontraktowanie leczenia po ukazaniu się obwieszczenia.

- _ NFZ jeszcze nie przedstawi tych wycen, gdyż nie mamy obwieszczenia ministra zdrowia. Dopiero po nim Fundusz będzie mógł zrobić wycenę, ale również rozpocząć postępowanie konkursowe - _ powiedział Gryglewicz.

bEpDjhIT

POSŁUCHAJ JERZEGO GRYGLEWICZA:

(źródło: IAR)

Były minister zdrowia Marek Balicki mówi, że przekształcenie programów terapeutycznych w lekowe przyniesie sporo problemów. W ramach programów chorzy są leczeni w placówkach ochrony zdrowia drogimi lekami.

Czytaj więcej o lekach w Polsce w Money.pl
Walczą w sądach o drogie leki. Jest precedens Będą kolejne pozwy do sądów dotyczące utrudniania pacjentom dostępu do nowoczesnych terapii.
Jest zgoda na import tych leków Minister zdrowia wydał zgodę na import w ilościach hurtowych zamienników leków stosowanych w chemioterapii.
Co dalej z lekami do chemioterapii? Zakończyły się negocjacje w sprawie leków stosowanych w chemioterapii. Trwają jeszcze ustalenia dotyczące jednego medykamentu stosowanego w programach lekowych.
bEpDjhJu
KOMENTARZE
(0)