Notowania

Lena Kolarska-Bobińska: Pomożemy studentom wybrać uczelnię

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomi portal informacyjny o wszystkich szkołach wyższych w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomi we wrześniu portal informacyjny o wszystkich szkołach wyższych w Polsce - zapowiedziała szefowa resortu (na zdjęciu). Portal ma pomóc w wyborze uczelni i kierunku studiów.

_ - Pomagając studentom chcemy we wrześniu wyjść z ogromnym portalem informacyjnym o wszystkich szkołach wyższych w Polsce _ - powiedziała Kolarska-Bobińska.

Nowy portal - jak mówiła minister - będzie zawierał dane o wyższych szkołach, m.in. o liczbie studiujących, a także informacje dotyczące kierunków studiów w danej placówce. Będzie też można znaleźć wiadomości o liczbie studentów wyjeżdżających za granicę np. w ramach Erasmusa (jest to program wymiany studentów w krajach europejskich) oraz o liczbie nauczycieli, którzy doszkalają się poza granicami Polski np. podejmując praktyki.

Minister poinformowała też, że w Polsce obecnie jest ponad 300 szkół wyższych, które mają charakter niepubliczny oraz ok. 130 szkół publicznych. _ - W sumie mamy ok. 450 wyższych szkół w Polsce, a w niektórych naprawdę małych miejscowościach jest po trzy, cztery szkoły wyższe. I to absolutnie jest za dużo _ - oceniła Kolarska-Bobińska. Dodała, że obecnie w procesie likwidacji jest 28 placówek niepublicznych. Wśród przyczyn upadku tych szkół - jak podała - są niż demograficzny i słaba jakość nauczania.

Kolarska-Bobińska zaznaczyła, że na nowym portalu studenci będą mogli znaleźć także informacje o zamykanych kierunkach studiów. Przypomniała też, że w ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie kierunkami inżynieryjnymi na politechnikach. _ - Wyraźnie widać, że studenci wybierają studia kierując się bardziej praktycznymi wskazaniami _ - oceniła minister.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz