Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Prof. Balcerowicz znowu uderza w PiS. "Poparcie kupowane przez mercedesy i posady"

494
Podziel się:

Prof. Leszek Balcerowicz po raz kolejny wziął na celownik partię rządzącą i popierających ją ekspertów. I cytuje przy tym jednego z afrykańskich uczonych. "(…) To intelektualne poparcie jest wprost kupowane przez rozdzielane mercedesy lub przez rządowe posady" - napisał były wicepremier i minister finansów na Facebooku.

Prof. Balcerowicz znowu uderza w PiS. "Poparcie kupowane przez mercedesy i posady"
(Aleksandra Szmigiel-Wisniewska/REPORTER)

Prof. Leszek Balcerowicz po raz kolejny wziął na celownik partię rządzącą i popierających ją ekspertów. I cytuje przy tym jednego z afrykańskich uczonych. "To intelektualne poparcie jest wprost kupowane przez rozdzielane mercedesy lub przez rządowe posady" - napisał były wicepremier i minister finansów na Facebooku.

Do opisania obecnej sytuacji w Polsce Balcerowicz wykorzystał cytat afrykańskiego uczonego George'a Ayitteya. Pochodzący z Ghany był m.in. autorem książki "Obalanie dyktatorów. Zwalczanie tyranów w Afryce i na świecie".

Prof. Balcerowicz nie pozostawił jednak wątpliwości, że metafora dotyczyła dzisiejszej sytuacji w polskiej polityce. "Jeśli zastanawiacie się skąd biorą się eksperci PiS, to przeczytajcie" - rozpoczął swój wpis autor reformy gospodarczej z początku lat 90.

Później jest już tylko ostrzej. Były prezes Narodowego Banku Polski pisze o "zagarnięciu kluczowych instytucji państwa" i używa określeń typu "despotyczny reżim".

Następnym priorytetem tegoż reżimu ma być bowiem zdaniem Balcerowicza (a w zasadzie George'a Ayyiteya) zdobycie legitymizacji, choćby poprzez uzyskanie poparcia autorytetów naukowych.

"Grupki nadskakujących prawników, lekarzy, inżynierów, profesorów dają despotycznemu reżimowi blichtr poważania i legitymizacji" - napisał znany ekonomista. Po czym zasugerował, że poparcie jest "wprost kupowane przez rozdzielane mercedesy lub przez rządowe posady".

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(494)
ja
7 lat temu
To Ukraina, podobnie zresztą jak Gruzja już mu podziękowała za jego "uzdrawianie gospodarki"?
n gfd
7 lat temu
Nie pojmuję jak ktoś kto zniszczył z premedytacją ( albo przez własną ignorancję) polską gospodarkę, który wespół z kolesiami typu Lewandowski dopuścił do rozgrabienia gospodarki (czytaj okradzenia milionów Polaków), który zamienił nas w niewolników, śmie jeszcze głos zabierać
olo
7 lat temu
PiS stoi ekspertami od wszystkiego za wyjątkiem prawdy.
Mik
7 lat temu
Święta racja! Wszyscy popierający PiS to wygłodniałe zwierzaki,które tylko łypią gdzie by tu coś ugrać! 500+,podwyżki ponad 100 zł.emerytury dla systematycznych cwaniaków co dorabiali na boku i nie odprowadzali składek,obrona terytorialna dla szlifujących bruk,posadki dla Misiewiczów,profesorów od wszystkiego itd.itd. Raj mają teraz nieuki,cwaniaki,lenie i ci którzy zwą się patriotami,a nie mają pojęcia co to znaczy,bo nawet poprawnej polszczyzny nie znają! Faktycznie! Czas dobrej zmiany to upadek wszystkiego! Porządku prawa,rozwagi,szacunku,moralności itd.itd!
Ala
7 lat temu
Kto słucha Członka KC PZPR Leszka B.chyba nie liberałowie
...
Następna strona