Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
02.07.2005 10:58

Licea ogłaszają dziś listy nowo przyjętych; to ważna wiadomość dla pół miliona młodych ludzi

W wiekszości polskich miast licea wywieszają dzisiaj ostateczne listy przyjętych uczniów. Znajdą się na nich absolwenci gimnazjów, którzy potwierdzili chęć nauki w danej szkole oraz ci, którzy dostali się na wolne miejsca.

Podziel się
Dodaj komentarz

O jak najlepszą szkołę walczy w tym roku pół miliona młodych ludzi. Każdy z nich mógł składać dokumenty do trzech szkół. Kto dostał się do wszystkich, wybierał jedną z nich, przynosił dokumenty i teraz ma już wakacje.

O miejscu na liście decyduje liczba punktów z egzaminu gimnazjalnego, konkursu świadectw oraz olimpiad i konkursów. Maksymalna liczba punktów to 200. Aby dostać się do najbardziej renomowanych liceów, trzeba ich mieć przynajmniej 170.

W kilku większych miastach np. w Poznaniu, Krakowie i Warszawie rekrutacja prowadzona jest przez internet. Dzięki temu młodzi ludzie na bieżąco mogą śledzić zmiany na listach przyjętych. W Warszawie i w Łodzi informacje o przyjęciu do szkoły rozsyłane są także sms-ami.

Wielką klapą zakończyło się uruchomienie internetowego systemu rekrutacji w Bydgoszczy. Oblegana przez tysiące osób strona www zawiesiła się, a tłumy młodzieży czekały na szkolnych korytarzach na listy z nazwiskami.

Ministerstwo edukacji zapewnia, że dla wszystkich starczy miejsc bo szkół ponadgimnazjalnych jest w Polsce aż 18 tysięcy. Uczniowie najczęściej wybierali licea ogólnokształcące, potem technika, licea profilowane a najrzadziej zawodówki.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz