Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Likwidacja zmiany czasu jest przesądzona. Komu to zawdzięczamy

Likwidacja zmiany czasu jest przesądzona. Komu to zawdzięczamy

Fot. Kuba Jurkowski/REPORTER

PSL twierdzi, że doprowadziło do decyzji o nieprzesuwaniu zegarków. Co innego piszą europejskie media, a opisuje je Rzeczpospolita.

– Likwidacja zmiany czasu jest przesądzona – ogłosił pod koniec sierpnia przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Kilkanaście dni później sprecyzował, że ta sprawa nie będzie regulowana na poziomie unijnym, a kraje członkowskie same zdecy

dują, czy chcą pozostać przy stosowanym obecnie czasie letnim czy zimowym.

Zasługi w tej kwestii przypisują sobie politycy PLS. – Możemy być z tego dumni, że PSL był inicjatorem tego pomysłu i w Polsce, i w Europie – mówił w Sejmie prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz.

Problem w tym, że o zasługach Polski w tej kwestii europejskie media piszą niewiele. Akcentowana jest tam przede wszystkich zasługa Finlandii.

CZYTAJ: Zmiana czasu może zniknąć. "Niepotrzebny niemiecki wynalazek"

Rząd Finlandii, który naciskał na zmianę, chcąc zmaksymalizować korzyści zdrowotne ze światła słonecznego. Politico pisze, że w tym miesiącu Finlandia rozpocznie publiczne konsultacje, w których poprosi obywateli o podjęcie decyzji.

Obywatele Portugalii, Cypru i Polski skłaniają się w stronę czasu letniego, natomiast mieszkańcy Finlandii, Danii i Holandii chcą zimowego – jak pisze Politico – to gotowy scenariusz na bałagan.

Jest możliwe, że już 31 marca przyszłego roku po raz ostatni będziemy przestawiać zegary. Tak będzie, jeśli wszystkie kraje Unii zdecydują się zatrzymać przy czasie letnim – ale jeśli któreś wybiorą czas zimowy, to może powstać chaos.

 

 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez: dziejesie.wp.pl

Książka "Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy" już w księgarniach. Kto przeczyta, nie da się oszukać

Czytaj także
Polecane galerie
Stan Podgorączkowy
2018-09-22 15:19
Oby pozostał zimowy...Przy letnim zimowy ,,poranek" b edzie o 9!
Adam
2018-09-22 12:53
Najważniejsze, by przestać zmieniać czas. To czy będzie letni, czy zimowy to sprawa drugorzędna. Jednakże w Polsce wiadomo, że lepiej gdyby zostawić letni. Mimo wszystko, zawszę o tą godzinę dłuższy dzień w zimę.
j
2018-09-22 12:34
wystarczy usrddnic czxas i przesawic zegarki o pół godziny. byloby ok
Pokaż wszystkie komentarze (66)