Notowania

zmiana czasu
20-09-2018 (13:25)

Likwidacja zmiany czasu jest przesądzona. Komu to zawdzięczamy

PSL twierdzi, że doprowadziło do decyzji o nieprzesuwaniu zegarków. Co innego piszą europejskie media, a opisuje je Rzeczpospolita.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kuba Jurkowski/REPORTER)

– Likwidacja zmiany czasu jest przesądzona – ogłosił pod koniec sierpnia przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Kilkanaście dni później sprecyzował, że ta sprawa nie będzie regulowana na poziomie unijnym, a kraje członkowskie same zdecy

dują, czy chcą pozostać przy stosowanym obecnie czasie letnim czy zimowym.

Zasługi w tej kwestii przypisują sobie politycy PLS. – Możemy być z tego dumni, że PSL był inicjatorem tego pomysłu i w Polsce, i w Europie – mówił w Sejmie prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz.

Problem w tym, że o zasługach Polski w tej kwestii europejskie media piszą niewiele. Akcentowana jest tam przede wszystkich zasługa Finlandii.

Rząd Finlandii, który naciskał na zmianę, chcąc zmaksymalizować korzyści zdrowotne ze światła słonecznego. Politico pisze, że w tym miesiącu Finlandia rozpocznie publiczne konsultacje, w których poprosi obywateli o podjęcie decyzji.

Obywatele Portugalii, Cypru i Polskiskłaniają się w stronę czasu letniego, natomiast mieszkańcy Finlandii, Danii i Holandii chcą zimowego – jak pisze Politico – to gotowy scenariusz na bałagan.

Jest możliwe, że już 31 marca przyszłego roku po raz ostatni będziemy przestawiać zegary. Tak będzie, jeśli wszystkie kraje Unii zdecydują się zatrzymać przy czasie letnim – ale jeśli któreś wybiorą czas zimowy, to może powstać chaos.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez: dziejesie.wp.pl

Tagi: zmiana czasu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-09-2018

RadekPolsla powinna zostac przy letnim, wtedy w gridniu i styczniu nie bedzie robić się ciemno o 15:30 tylko o 16:30. A latem - 22 czerwca słonce nie … Czytaj całość

20-09-2018

emerytkapowinien zostać czas zimowy bo taki był ostatnio zanim jak zaczęto manipulować zegarami

20-09-2018

realNormalny czas to zimowy. Słońce o godz. 12.00 jest w zenicie. Czas letni fałszuje rytm biologiczny.

Rozwiń komentarze (69)