Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Linia Mińsk-Wilno. Jest kolejne dofinansowanie z Unii

0
Podziel się:

Białoruskie Koleje Państwowe otrzymały od Unii Europejskiej 160 tys. euro pomocy technicznej na udoskonalenie połączenia pasażerskiego Mińsk-Wilno

Linia Mińsk-Wilno. Jest kolejne dofinansowanie z Unii
(AP/Fotolink/East News)

Białoruskie Koleje Państwowe otrzymały od Unii Europejskiej 160 tysięcy euro pomocy technicznej na udoskonalenie połączenia pasażerskiego Mińsk-Wilno - poinformowała agencja BiełTA.

Pomoc, którą przyznano w ramach programu współpracy transgranicznej Litwa-Łotwa-Białoruś 2007-2013, zostanie przeznaczona na zainstalowanie terminali standardu GSM-R w lokomotywach. System kolejowej komunikacji cyfrowej GSM-R jest używany do komunikacji głosowej pracowników kolei oraz transmisji danych, np. z semaforów do lokomotyw. Planuje się, że terminale zostaną zainstalowane w pierwszym półroczu bieżącego roku w 34 lokomotywach.

Koleje białoruskie i litewskie rozpoczęły w 2010 r. realizację wspólnego projektu szybkiego połączenia Mińsk-Wilno. W 2011 r. w ramach tego projektu skrócono czas jazdy pociągu z Mińska do Wilna z 4 do 3 godzin, a w 2013 r. - do 2,5 godziny. Na trasie tej kursują m.in. pociągi polskiej firmy PESA Bydgoszcz SA.

Białorusinów przyciągają do Wilna niższe niż na Białorusi ceny oraz niewielka odległość od Mińska - zaledwie 185 km. Masowo przyjeżdżają tu zwłaszcza w weekendy. Co miesiąc do Wilna i z powrotem jeździ koleją 22 tys. Białorusinów.

wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.