Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PESA dogadała się z Niemcami. Pierwsze LINKI pod koniec 2017 r.

5
Podziel się:

Nowy harmonogram uzgodniony z niemieckimi kolejami DB zakłada pierwsze dostawy pociągów spalinowych LINK dla regionu Sauerland na koniec 2017 roku - poinformował w piątek producent pojazdów szynowych PESA Bydgoszcz w oświadczeniu.

PESA dogadała się z Niemcami. Pierwsze LINKI pod koniec 2017 r.
(Fixall/wikimedia (CC BY-SA 4.0))

"Najważniejszym kontraktem zagranicznym PESA pozostaje umowa ramowa na dostawę 470 spalinowych pojazdów LINK dla Deutsche Bahn. Kontrakt jest realizowany, a nowy harmonogram uzgodniony z DB zakłada pierwsze dostawy dla regionu Sauerland pod koniec roku 2017" - przekazała bydgoska spółka.

"W tej chwili trwa produkcja kolejnych pojazdów oraz proces ich homologacji" - dodała.

Umowę ramową na dostawę 470 pociągów spalinowych dla Deutsche Bahn PESA podpisała we wrześniu 2012 roku. Kontrakt ma wartość ok. 1,2 mld euro.

PESA przypomniała, że jesienią 2016 r. podpisała umowę z DB Systemtechnik - spółką córką Deutsche Bahn. Jak podkreśliła, "skorzysta z wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu procesów homologacyjnych specjalistów DB Systemtechnik, którzy będą także wspierać konstruktorów PESA w rozwoju nowych produktów w kontekście eksportu pojazdów na inne rynki zachodnioeuropejskie".

Opr. Izabela Trzaska

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
Menager III
7 lat temu
No,no, zeby Niemcy nie doprowadzly PESY do ruiny. PESA juz miala wielkie zamowienie w Niemczech. Homologacja sie nie udala i byly opoznienia w produkcji! I 250 milionow euro przeszlo kolo nosa. A wyprodukowane pociagi pewnie gnija lub zostaöy sprzedane za pol ceny! Lepiej niech PESA skoncentruje sie na dobrej produkcji, a nie na zamowieniach za wszelka cene!!! Krakow juz nie chce tramajow z PESY, gdyz dostaczyli im dziadostwo i to z opoznieniem!
Pisowiec
7 lat temu
Po wcy do więzienia z milerem na czele który podpisał srendino
fryko
7 lat temu
Kopacz kupila pedolino a Bydgoszcz robi takie piękne pociagi
grzes
7 lat temu
nie kumam czegoś , jak to do niemiec spalinowe ? jeszcze nas oskarżą że ich chcemy zagazować
JD
7 lat temu
Super pociągi. Jest się czym chwalić.