Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lizbona: strajkuje metro, jutro - autobusy

0
Podziel się:

Dzisiejsza akcja rozpoczyna cykl strajków w sektorze transportowym. Staną promy, pociągi i autobusy.

Lizbona: strajkuje metro, jutro - autobusy
(Matthew Black/CC/Flickr)

W Lizbonie o 7.30 (naszego czasu, czyli o 6.30 miejscowego) rano rozpoczął się strajk pracowników metra. Protestują oni przeciwko rządowym cięciom antykryzysowym.

Akcja zakończy się o 12.30 (11.30 miejscowego czasu), będzie więc trwać w godzinach porannego szczytu. Odczują to na własnej skórze dziesiątki tysięcy lizbończyków, którzy codziennie korzystają z metra. Cztery linie podziemnej kolejki to najwygodniejszy i najpopularniejszy środek transportu w portugalskiej stolicy.

Dzisiejsza akcja rozpoczyna cykl strajków w sektorze transportowym. W kolejnych dniach na kilka godzin staną między innymi lizbońskie autobusy i promy, pociągi w całym kraju oraz cała komunikacja miejska w Porto.

Do strajkujących będą się przyłączać także pracownicy poczty i prywatnych firm transportowych. Sektor komunikacyjny to jeden z wielu, w które uderzyły wprowadzone od nowego roku bolesne cięcia budżetowe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t95577.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/strajk;transportowcow;blokuje;dojazd;do;lizbony,223,0,614367.html) Strajk transportowców blokuje dojazd do Lizbony Strajkują kierowcy autobusów i pracownicy transportu morskiego w Portugalii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t131456.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejowy;paraliz;w;portugalii;strajk,34,0,769314.html) Kolejowy paraliż w Portugalii. Strajk Strajkujący żądają podwyżek płac. W Lizbonie i Porto nie kursują składy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t130571.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ateny;strajkuje;metro;nie;jezdza;autobusy,83,0,763987.html) Ateny: Strajkuje metro, nie jeżdżą autobusy Pracownicy komunikacji miejskiej protestują przeciwko planowanej obniżce płac.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)