Notowania

LOT mógł złamać procedury w podczas lotów w czasie strajku. Jest kontrola ULC

Co najmniej dwa loty długodystansowe LOT, do Toronto i Tokio, mogły odbyć się ze złamaniem procedur. Urząd Lotnictwa Cywilnego sprawdza, czy samoloty bez stwardes z wymaganymi uprawnieniami w ogóle mogły wystartować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Jak informuje tvn24.pl, dwa piątkowe loty do Tokio i Toronto mogły odbyć się z naruszeniem procedur dotyczących wymaganych uprawnień załogi. Na pokładach samolotów nie było stewardes z uprawnieniami do pełnienia funkcji szefa pokładu.

Jak wyjaśnia serwis, stewardessy z uprawnieniami superwizora są najważniejszymi po pilotach osobami na pokładzie samolotów. Kierują załogą, która może liczyć nawet 12 osób i odpowiadają za bezpieczeństwo na pokładzie.

Według tvn24.pl na lotnisku Chopina pojawili się kontrolerzy Urzędu Lotnictwa Cywilnego, którzy przeprowadzili kontrolę. LOT miał problem ze skompletowaniem załóg w związku z trwającym strajkiem pracowników, ale ostatecznie oba samoloty w piątek wystartowały.

Z informacji serwisu wynika, że na kontrolerów ULC spółka wywierała ogromną presję, by oba piątkowe loty długodystansowe mogły się odbyć. W urzędzie interweniować miał Maciej Wilk, członek zarządu LOT do spraw operacyjnych. Ten zaprzecza, że złamano jakiekolwiek procedury.

ULC analizuje obecnie dokumenty dotyczące obu lotów. - Poprosiliśmy przewoźnika o uzupełnienie dokumentacji. Czekamy na pisemne wyjaśnienia - powiedziała rzeczniczka ULC Karina Lisowska.

W państwowej spółce trwa cały czas także innego rodzaju kontrola. Państwowa Inspekcja Pracy sprawdza zasadność zwolnień pracowników, a także czy zrealizowane zostały zalecenia po poprzedniej kontroli PIP.

Jak wyjaśniła Danuta Rutkowska, rzeczniczka Głównego Inspektora Pracy, "w związku z obecną sytuacją, rozszerzono zakres kontroli". - Inspektorzy sprawdzą ponadto każdy sygnał, mogący wskazywać na naruszenie prawa - dodała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: strajk w lot, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2018

tusslothansa:))!!ci strajkujący to niech lepiej uda do niemiec latać tam im merkel da tyle kasy, że będą MOgli nawet kupić sobie udziały w "AMBER--GOLD"!!!!!?:))) - ci … Czytaj całość

25-10-2018

FDGHJKL;;SDRTFGYHJIKOIEUDALO SIE ROZWALIC ZA TUSKA PRUBUJA TERAS TRZASKOWSKI MA W BERLINIE LOTNISKO

25-10-2018

erratajak informuje "TVN" czyli zagranicza stacja popierająca totalną opozycje i rząd polski...

Rozwiń komentarze (10)