Notowania

LOT uruchomił nowe połączenie z Krakowa do Chicago

Rejs z Krakowa do Chicago trwa około 9 godzin. LOT otworzył to połączenie, widząc rosnące zapotrzebowanie na bezpośrednie rejsy z południa Polski do Chicago.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lech Gawuc/REPORTER/East News)

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenie z Krakowa do Chicago, poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Połączenia między Małopolską a Chicago będą realizowane raz w tygodniu przez cały rok, podano także.

Rejs z Krakowa do Chicago trwa około 9 godzin. LOT otworzył to połączenie, widząc rosnące zapotrzebowanie na bezpośrednie rejsy z południa Polski do Chicago, które jest największym skupiskiem Polonii w Ameryce Północnej, podano w komunikacie.

"Liczba pasażerów podróżujących między Krakowem a Chicago od 2012 roku rosła średnio o 17% rocznie, a strategia LOT-u wyraźnie mówi, że nie wolno nam zmarnować takiego potencjału. Wspólnie z Kraków Airport od wielu miesięcy badaliśmy możliwość powrotu na trasę Kraków - Chicago. Dzięki nowym Dreamlinerom, które właśnie dołączają do naszej floty, uruchomienie tego połączenia staje się dziś faktem" - powiedział prezes LOT Rafał Milczarski, cytowany w komunikacie.

Połączenie między Krakowem a Chicago realizowane jest Boeingami 787 Dreamliner. Uruchomienie rejsów to kolejny element realizacji strategii rentownego wzrostu Polskich Linii Lotniczych LOT i etap rozwoju Portu Lotniczego Kraków Balice, podano także.

Polskie Linie Lotnicze LOT przewożą rocznie ponad 5 mln pasażerów do ponad 40 destynacji na świecie.

Zobacz także: „Czy leci z nami pilot?” Przełomowa technologia sił powietrznych USA

Tagi: transport, logistyka, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-07-2017

JanKtóry z pisowcow z Krakowa ma rodzinę w Chicago?

03-07-2017

MarcinLOT to szmira i ciasnota ,szkoda tych stiuardes ,sa tak eksploatowane przez pracodawce.LOT sie obudzil jak go wypchneli a rynku i tylko rzadowa kasa … Czytaj całość

03-07-2017

mikoOby tylko LOT nie było w rękach PO-PSL bo znów zniszczą przewoźnika żeby sprzedać cioci makreli.

Rozwiń komentarze (50)