Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

LOT przetrwa? Akcjonariusze za restrukturyzacją spółki

0
Podziel się:

W Warszawie zakończyło się nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy narodowego przewoźnika.

LOT przetrwa? Akcjonariusze za restrukturyzacją spółki
(Wojciech Strozyk/Reporter)

W Warszawie zakończyło się nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy narodowego przewoźnika. W czasie spotkania przyjęto uchwałę w sprawie dalszego istnienia firmy - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik LOT-u, Marek Kłuciński.

- _ Uchwała nadzwyczajnego walnego zgromadzenia otwiera drogę do realizacji planu restrukturyzacji, który ma doprowadzić w perspektywie kilku lat do osiągnięcia trwałej rentowności firmy. Plan został złożony pod koniec maja przez LOT w Ministerstwie Skarbu Państwa i do 20 czerwca ma trafić do Komisji Europejskiej - _ tłumaczy Marek Kłuciński.

Bruksela zobowiązała LOT do przedstawienia takiego planu, gdy warunkowo zgadzała się na udzielenie pożyczki rządowej w wysokości 400 milionów złotych. Zapomogę spółka dostała w grudniu ubiegłego roku.

Rzecznik LOT-u, pytany o szczegóły planu restrukturyzacji, zasłonił się tajemnicą. Kłuciński wyjaśnił, że do czasu złożenia tego planu w Komisji Europejskiej nie zdradzi szczegółów.

Media od dłuższego czasu spekulują, że LOT szykuje się do sprzedaży części samolotów, likwidacji wielu europejskich połączeń oraz do zwolnień. Pracę może stracić kilkaset osób. Restrukturyzację mają też odczuć pasażerowie, którzy będą płacić za posiłki wydawane w samolotach.

Czytaj więcej w Money.pl
LOT może potrzebować nawet 400 mln złotych LOT wysłał wczoraj do resortu skarbu poprawiony plan restrukturyzacji - poinformował dziennikarzy wiceminister skarbu Rafał Baniak.
LOT czeka na Dreamlinery. Prezes wylicza straty Sebastian Mikosz zapewnia, że już w maju wróci pierwszy Boeing 787. Jak dotąd spółka straciła przez uziemione samoloty kilkaset milionów złotych.
Premier o LOT: W końcu przestanie istnieć? _ Jeśli LOT nie zostanie twardo zrestrukturyzowany, przestanie istnieć i nie będzie tutaj tak jak w poprzednich latach takiej nieustannej kroplówki _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)