Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Loteria Paragonowa. Już 4 miliony zarejestrowanych paragonów

0
Podziel się:

Odzew Polaków na zorganizowaną przez resort finansów Loterię Paragonową jest olbrzymi, zarejestrowano już ponad 4 miliony paragonów - powiedział w czwartek dziennikarzom minister finansów Mateusz Szczurek.

Loteria Paragonowa. Już 4 miliony zarejestrowanych paragonów
(Fotolia/Voyagerix)

- Cieszę się z ogromnego odzewu Polaków w Narodowej Loterii Paragonowej. Pierwsze losowania oczywiście jeszcze przed nami, ale pamiętajmy o tym, że główną funkcją loterii paragonowej jest funkcja edukacyjna. To udaje się osiągnąć. W interesie wszystkich jest, aby należne podatki były płacone - powiedział Szczurek.

- Zarówno w interesie tych wszystkich, którzy korzystają z usług publicznych, a więc wszystkich Polaków, a także w interesie uczciwej konkurencji na rynku - dodał.

W loterii, która ruszyła 1 października, można wygrać samochody, laptopy i ipady. Aby wziąć w niej udział, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł, który należy zarejestrować na stronie loterii.

Loteria ma potrwać do 30 września 2016 r. Paragon świadczący o dokonanych zakupach i w miesiącu zakupu należy zgłosić do loterii za pośrednictwem strony internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl.

Do loterii przyjmowane są tylko paragony fiskalne. Można zgłosić ich dowolną liczbę, przy czym jeden paragon można zgłosić tylko raz w loterii, niezależnie od kwoty zakupu. Raz w miesiącu będzie można wylosować Opla Astrę, a raz na kwartał - Opla Insignię. Ponadto będzie można wygrać laptop Lenovo Thinkpad oraz iPad-y Air 2. Losowania najcenniejszych nagród będzie można obejrzeć na żywo w TVP Regionalna. Nagrania z losowań będą też dostępne na kanale Narodowej Loterii Paragonowej.

Wyniki losowań będą publikowane na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl/wyniki w dniu losowań. Zwycięzcy losowań nie mogą wymieniać nagród na inne ani otrzymać jej wartości w gotówce. W loterii nie mogą brać udziału pracownicy Ministerstwa Finansów i organizatora loterii oraz członkowie ich najbliższej rodziny. Ministerstwo podkreśliło, że wszystkie nagrody w Narodowej Loterii Paragonowej są zwolnione z podatku.

Wiceminister finansów Izabela Leszczyna mówiła niedawno PAP, że na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że każdy z nas, płacąc za towar lub za usługę, w sklepie, w restauracji, u fryzjera czy u mechanika samochodowego, uczestniczy w obrocie gospodarczym, i to czy bierzemy paragon fiskalny, w którym zawsze oprócz ceny za towar jest podatek VAT, ma znaczenie dla wpływów do budżetu państwa.

- Podatek VAT to tak naprawdę największa pozycja w budżecie państwa, a więc im więcej wpływów z podatku VAT, tym więcej możemy przeznaczyć środków na budowę autostrad, szkół, szpitali, także na nasze bezpieczeństwo - na wojsko, policję, straż pożarną - podkreśliła.

Poinformowała ponadto, że planowane jest także losowanie specjalne, w którym udział będą brać paragony wystawione przez "branżę premiowaną". W najbliższych miesiącach będzie to fryzjerstwo i kosmetyka, a w kolejnych - prywatne usługi medyczne. Leszczyna dodała, że takie paragony będą brać udział nie tylko w losowaniach comiesięcznych, ale również w losowaniu dodatkowym, które będzie odbywało się raz na trzy miesiące. - W branżach usługowych bywa bardzo często tak, że świadomość konsumencka, iż za taką usługę należy się nam paragon (...) jest stosunkowo mniejsza. Stąd takie branże - wyjaśniła.

Zobacz także: Zobacz także: Będą niższe podatki. Zobacz, kto zapłaci mniej
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)