Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Loteria paragonowa pomaga budżetowi

64
Podziel się

Loteria paragonowa zwiększa wpływy do budżetu. Do danych Ministerstwa Finansów dotarła Informacyjna Agencja Radiowa. Przedsiębiorcy chętniej rejestrują kasy fiskalne. W niektórych branżach rosną też rejestrowane obroty.

Loteria paragonowa pomaga budżetowi
(Ministwerstwo Finansów)
bDnXBMNx

Narodowa Loteria Paragonowa zwiększa wpływy do budżetu. Do danych Ministerstwa Finansów dotarła Informacyjna Agencja Radiowa. Przedsiębiorcy chętniej rejestrują kasy fiskalne. W niektórych branżach rosną też rejestrowane obroty.

Z danych zebranych przez resort wynika, że w czwartym kwartale 2015 roku czyli w ciągu pierwszych trzech miesięcy trwania loterii, liczba kas rejestrujących była o 15 procent wyższa niż rok wcześniej. W tak zwanej premiowanej branży, którą wówczas było fryzjerstwo i zabiegi kosmetyczne, liczba kas wzrosła w tym samym okresie o 38 procent. Wielkość obrotów zwiększyła się w tym samym czasie o jedną piątą. Wpływy z podatku VAT z premiowanej branży wzrosły w ujęciu rocznym o 13 procent.

Do tej pory w loterii zarejestrowano około 120 milionów paragonów. Do końca roku tak zwaną branżą premiowaną są przewozy taksówkarskie. Ostatnią branżą w pierwszym kwartale przyszłego roku będzie sprzedaż paliw na stacjach benzynowych.

bDnXBMNz

Loteria rozpoczęła się 1 października 2015 roku. Paragony można rejestrować do końca marca przyszłego roku.

Jak wziąć udział w loterii?

Należy mieć ukończone 18 lat, dokonać zakupów towarów lub usługi za kwotę minimum 10 zł, zarejestrować paragon fiskalny w miesiącu zakupu na stronie loterii www.loteriaparagonowa.gov.pl oraz zachować go do dnia losowania.

Narodowa Loteria Paragonowa jest akcją edukacyjną Ministerstwa Finansów. Tego typu akcje cieszą się dużą popularnością w wielu krajach Europy. Polska edycja trwa od października 2015 r.

bDnXBMNF

Od początku trwania loterii została już przyznana połowa nagród. Do wygrania są jeszcze: 2 auta Opel Insignia, 6 aut Opel Astra, 36 notebooki Lenovo i 42 tablety Apple'a.

Wszystkie te nagrody są zwolnione z podatku dochodowego.

Najbliższe losowanie odbędzie się 30 grudnia.

bDnXBMNG

oprac. Monika Szafrańska

bDnXBMOa
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(64)
bdfgrgt5wy6ty...
4 lata temu
Loteria to powinna być dla przedsiębiorców!!! Oni MUSZĄ wystawiać paragony, a klienci tylko MOGĄ ich żądać...tym sposobem PAŃSTWO naszymi rękami załatwia sprawę, którą powinno samo załatwić. Takie jest moje zdanie - nie biorę udziału w loterii.
``
4 lata temu
Barany wierzą w bajki a na koniec i tak wygrywa znajoma królika
T.Sz
4 lata temu
To ściema te nagrody. Tak jak poprzednio. Samochód wygrała koleżanka wiceminister. Obłuda i kłamstwo.
bDnXBMOb
misiek
4 lata temu
To nie loteria sprawiła, że ludzie zaczęli rejestrować kasy fiskalne, to zwykłe donosy ludzi do urzędów i kontrole z tym związane!!! Teraz są takie czasy, że mali przedsiębiorcy boją się własnego cienia, mąż żonie już nawet nie mówi jakie miał obroty w firmie w obawie, że ta zgodnie z instruktarzem lepszego sortu doniesie skarbówce!!!
adam
4 lata temu
Wiadomo już kto wygra następy samochód ????? nie wiem czy warto się rejestrować .
...
Następna strona