Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Loteria paragonowa pomaga budżetowi

64
Podziel się:

Loteria paragonowa zwiększa wpływy do budżetu. Do danych Ministerstwa Finansów dotarła Informacyjna Agencja Radiowa. Przedsiębiorcy chętniej rejestrują kasy fiskalne. W niektórych branżach rosną też rejestrowane obroty.

Loteria paragonowa pomaga budżetowi
(Ministwerstwo Finansów)
bETtLSol

Narodowa Loteria Paragonowa zwiększa wpływy do budżetu. Do danych Ministerstwa Finansów dotarła Informacyjna Agencja Radiowa. Przedsiębiorcy chętniej rejestrują kasy fiskalne. W niektórych branżach rosną też rejestrowane obroty.

Z danych zebranych przez resort wynika, że w czwartym kwartale 2015 roku czyli w ciągu pierwszych trzech miesięcy trwania loterii, liczba kas rejestrujących była o 15 procent wyższa niż rok wcześniej. W tak zwanej premiowanej branży, którą wówczas było fryzjerstwo i zabiegi kosmetyczne, liczba kas wzrosła w tym samym okresie o 38 procent. Wielkość obrotów zwiększyła się w tym samym czasie o jedną piątą. Wpływy z podatku VAT z premiowanej branży wzrosły w ujęciu rocznym o 13 procent.

Do tej pory w loterii zarejestrowano około 120 milionów paragonów. Do końca roku tak zwaną branżą premiowaną są przewozy taksówkarskie. Ostatnią branżą w pierwszym kwartale przyszłego roku będzie sprzedaż paliw na stacjach benzynowych.

bETtLSon

Loteria rozpoczęła się 1 października 2015 roku. Paragony można rejestrować do końca marca przyszłego roku.

Jak wziąć udział w loterii?

Należy mieć ukończone 18 lat, dokonać zakupów towarów lub usługi za kwotę minimum 10 zł, zarejestrować paragon fiskalny w miesiącu zakupu na stronie loterii www.loteriaparagonowa.gov.pl oraz zachować go do dnia losowania.

Narodowa Loteria Paragonowa jest akcją edukacyjną Ministerstwa Finansów. Tego typu akcje cieszą się dużą popularnością w wielu krajach Europy. Polska edycja trwa od października 2015 r.

bETtLSot

Od początku trwania loterii została już przyznana połowa nagród. Do wygrania są jeszcze: 2 auta Opel Insignia, 6 aut Opel Astra, 36 notebooki Lenovo i 42 tablety Apple'a.

Wszystkie te nagrody są zwolnione z podatku dochodowego.

Najbliższe losowanie odbędzie się 30 grudnia.

bETtLSou

oprac. Monika Szafrańska

bETtLSoO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(64)
suszi
5 lata temu
ja wole te loterie media expert gzdie mozna wygrać kupe kasy :D 750 ziko to naprawde super opcja :) skorzystam przy najbliższej okazji
ya
5 lata temu
No i fajnie, w media expert teraz też jest loteria gdzie jest 750zł do zgarnięcia i też rejestruje się zakup
Elżbieta
5 lata temu
487dobrze ze w polsce sa jeszcze promocje ktore potrafia oderwac sie od codziennosci, wejdz, maja tylko 5000 sztuk, ow.ly/hFLD307jvdj, sama dostałam 3 sztuki!
bETtLSoP
Anna
5 lata temu
276szkoda słów na takie pisanie, lepiej zgarnąć świeżaki dla dzieciaków, najlepszy prezent na swieta, tylko 5000 sztuk, ow.ly/hFLD307jvdj, sama radość!
Cin
5 lata temu
Uwielbiam tą loterie bo jest darmowa Od jednego losu w RMF FM i drugiego w lotto wolę kupić dwa pewniaki z monopolowego
...
Następna strona