Notowania

lotnictwo
16.07.2018 06:23

Kolejne kłopoty lotniska w Radomiu. Szykuje się półroczne opóźnienie

Pierwsze wyloty z lotniska w Radomiu mają się odbyć dopiero latem 2020 roku. To o pół roku później niż zakładano. Niepewne jest też to, jaką w ogóle rolę ma spełniać radomski port - zwłaszcza w kontekście powstającego CPK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fot.Marcin Jurkiewicz)
Wyloty z Radomia się przesuwają, ale rząd ma pomysł dla tego lotniska. Ale co będzie z Modlinem?

Pierwsze wyloty z lotniska w Radomiu mają się odbyć dopiero latem 2020 roku. To o pół roku później niż wcześniej zakładano. Niepewne jest też to, jaką w ogóle rolę ma spełniać radomski port - zwłaszcza w kontekście powstającego CPK.
- Usłyszeliśmy, że pierwsze loty z Radomia mają się odbyć dopiero latem 2020 r. To zadziwiające w kontekście informacji, które pojawiały się wcześniej - cytuje "Dziennik Gazeta Prawna" uczestnika spotkania z Mikołajem Wildem, pełnomocnikiem rządu ds. CPK. Wyloty do Radomia wrócą więc prawdopodobnie przynajmniej pół roku po planowanych wcześniej terminach, lecz nie jest to jedyny problem lotniska.

*Lotnisko Chopina uruchomi w przyszłym roku 25 nowych połączeń. Zobacz wideo: *

- Mówiono, że będzie to komplementarne lotnisko dla Okęcia. Ale jaka będzie jego rola, gdy powstanie Centralny Port Komunikacyjny? - zastanawia się w rozmowie z "DGP" uczestnik tego samego spotkania. Przedstawicieli branży lotniczej rząd ma zapewniać, że z CPK nie będą latały ani loty czarterowe, ani tanie linie lotnicze. Więc według jednego z planów, takie loty miałby przejąć właśnie Radom.
Czemu nie Modlin, który jest przecież bliżej Warszawy? Według "DGP", wszystko przez obawy, że z postawienia na Modlin skorzysta jedna linia - Ryanair. Natomiast według rządzących, Radom daje nadzieje na większe zróżnicowanie, jeśli chodzi o przewoźników.
Jak czytamy jednak w dzienniku, Modlin nie chce się poddać bez walki i już negocjuje niższe stawki dla przewoźników, zwłaszcza dla tych czarterowych.
O politycznych kulisach wspierania Radomia kosztem Modlina pisaliśmy w money.pl przed kilkoma miesiącami. *
*
*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl
*

Tagi: lotnictwo, port lotniczy w radomiu, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-07-2018

nautilus...a wszystko przez wielki PORT okrętów podwodnych - kolizyjne kursy przy wychodzeniu z samolotami.

16-07-2018

JanuszJak nie wypali z Radomiem jako lotniskiem dla Warszawy to można się zabrać za Rzeszów albo Gdynię. Są tak samo absurdalne jak Radom.

29-09-2018

myślącyPort lotniczy po północnej stronie Warszawy (Modlin) to totalny błąd logistyczny. Dlaczego? 1. Z Warszawy nie ma arterii expresowej wyprowadzającej na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)