Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lotnisko w Gdańsku ogłosiło przetarg na rozbudowę terminalu

0
Podziel się:

Port Lotniczy Gdańsk imienia Lecha Wałęsy ogłosił dziś pierwszy etap przetargu na rozbudowę drugiego terminalu pasażerskiego.

Lotnisko w Gdańsku ogłosiło przetarg na rozbudowę terminalu
(luisvilla/CC/Flickr)

Port Lotniczy Gdańsk imienia Lecha Wałęsy ogłosił dziś pierwszy etap przetargu na rozbudowę drugiego terminalu pasażerskiego. Ogłoszenie ukazało się w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Iwona Tomczyńska z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy poinformowała w komunikacie, że termin składania wniosków upływa 2 sierpnia. O wyborze wykonawcy zadecyduje najniższy koszt realizacji inwestycji.

Ze względu na trwającą procedurę wyłaniania wykonawcy, port nie ujawnia kwoty przeznaczonej na realizację inwestycji.

Poinformowano, że rozbudowa drugiego terminalu dotyczy głównie części przylotowej, odlotowej w zakresie ruchu do strefy Schengen oraz budowy łącznika z przystankiem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Zgodnie z założonym harmonogramem realizacja inwestycji potrwa 18 miesięcy; rozpoczęcie rozbudowy planowane jest jesienią 2013 roku, a zakończenie w drugim kwartale 2015 roku.

Dzięki planowanej inwestycji, oddany do użytku wiosną ubiegłego roku terminal T2 zostanie powiększony o około 30 procent.

W ubiegłym roku w gdańskim porcie zakończyła się realizacja inwestycji o wartości prawie 400 mln zł. Oprócz oddanego do użytku nowego terminalu zbudowano też m.in. drogę kołowania, płytę postojową i stanowiska do odladzania. Po rozbudowie lotnisko może obsłużyć rocznie pięć milionów pasażerów, czyli dwa razy więcej niż wcześniej.

W 2012 roku z gdańskiego lotniska skorzystało 2 mln 906 tys. pasażerów, tj. o 18 proc. więcej niż w roku 2011 roku. Pod względem liczby podróżnych w ub.r. gdańskie lotnisko zajęło trzecie miejsce w kraju, po Warszawie i Krakowie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zbudują najwyższy budynek w tym mieście Dzisiaj została zawieszona wiecha na Centrum Biurowym Neptun. Obiekt powstaje w miejscu zburzonego domu towarowego Neptun w centrum Wrzeszcza.
Oto pierwsza budowa Inwestycji Polskich 170 mln zł, które trafi do Pomorskiej Kolei Metropolitalnej to pierwsze środki uruchomione w ramach programu.
Znakomity wynik. Pomogły Euro i OLT Express 2 miliony 906 tysięcy pasażerów obsłużył w ubiegłym roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. To wzrost o 18 procent w porównaniu z liczbą pasażerów w roku 2011 roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)