Notowania

lotnisko
16.07.2012 10:36

Lotnisko w Modlinie już działa. Co z Okęciem?

Od dziś lotnisko w podwarszawskim Modlinie rozpoczyna obsługę regularnych rejsów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Radek Pietruszka)

Adrian Furgalski z zespołu doradców gospodarczych TOR powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że warszawiacy zyskają na otwarciu lotniska w Modlinie, gdyż stworzy ono konkurencję dla wyjątkowo drogiego portu imienia Chopina.

Port lotniczy w Modlinie jest przeznaczony dla tak zwanych linii niskokosztowych. Będą z niego korzystać między innymi linie Ryanair, a także Wizzair, który przenoszą do Modlina swoją bazę z warszawskiego lotniska Chopina. Z lotniska będą odlatywały także samoloty czarterowe i towarowe. Szacuje się, że rocznie z portu lotniczego w Modlinie będzie korzystać około 3 milionów pasażerów.

Furgalski zwrócił uwagę, że lotnisko Chopina straci, dlatego stara się przyciągnąć inne linie lotnicze - między innymi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jednak w dalszej perspektywie rozwinie się współpraca między lotniskami w Warszawie i Modlinie, na której skorzystają oba porty - przewiduje Adrian Furgalski.

Otwarcie lotniska w Modlinie. Szef Ryanaira jednym z pierwszych gości

  • fot: PAP/Radek Pietruszka
  • fot: PAP/Radek Pietruszka
  • fot: PAP/Radek Pietruszka
  • fot: PAP/Radek Pietruszka [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/otwarcie-lotniska-w-modlinie-szef-ryanaira-jednym-z-pierwszych-gosci-g424793.html) Lotnisko w Modlinie - w odróżnieniu od Lotniska Chopina - będzie mogło działać całą dobę. Do portu będzie można dostać się pociągiem. Jednak przez półtora roku nie będzie bezpośredniego połączenia kolejowego z lotniskiem. W Modlinie z pociągu trzeba się przesiąść do autobusu.
Czytaj więcej w Money.pl
Lądował pierwszy samolot na nowym lotnisku Dziś odbyła się oficjalna inauguracja działalności Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Koszt wybudowania nowego portu wyniósł ok. 380 mln zł.
Nie wyrobili się na Euro. Dziś wielkie otwarcie W niedzielę odbyła się oficjalna inauguracja działalności Portu Lotniczego Warszawa-Modlin z udziałem przedstawicieli m.in.władz państwowych, lotniczych, służb mundurowych, kościelnych.
Wizja Grabarczyka warta 12 mld zł. "Do kosza" - _ Po niedzielnym otwarciu nowego lotniska w Modlinie wizja budowy centralnego portu wyląduje na lata w koszu _- przekonuje ekspert lotniczy Eryk Kłopotowski.
Tagi: lotnisko, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz