Notowania

lotniska w polsce
06.08.2012 14:04

Lotnisko we Wrocławiu odprawiło więcej pasażerów

Ponad 238 tys. pasażerów obsłużył w lipcu wrocławski Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ponad 238 tys. pasażerów obsłużył w lipcu wrocławski Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika, to o prawie 15 tys. pasażerów więcej, niż w czerwcu, gdy do Wrocławia przylatywali kibice na Euro 2012. Wynik jest o blisko 30 proc. większy niż uzyskany w lipcu 2011 r.

Zdaniem prezesa lotniska Dariusza Kusia, na tak wysoki wynik wpłynęła przede wszystkim bogata oferta kierunków wakacyjnych, w tym m.in. 10 połączeń liniami niskokosztowymi do Grecji, Hiszpanii, Włoch i na Maltę. _ _

_ - Te kierunki robią prawdziwą furorę wśród pasażerów i to nie tylko z Dolnego Śląska, ale właściwie z całej Polski. To pokazuje, że samodzielne, wakacyjne podróżowanie zyskuje coraz większą popularność _ - powiedział prezes.

Lotnisko zanotowało również wzrosty w dwóch pozostałych sektorach ruchu pasażerskiego. W lipcu 2012 r. z połączeń krajowych skorzystało o blisko 185 proc. więcej pasażerów niż przed rokiem. Z kolei wzrosty w sektorze międzynarodowym wyniosły 12 proc. W sumie na lotnisku zrealizowano 2845 operacji lotniczych.

_ - W czerwcu cieszyliśmy się z rekordowych osiągnięć związanych z rozgrywkami Euro 2012. Lipiec pokazuje jednak, że dobre statystyki lotniska to nie tylko zasługa mistrzostw, ale przede wszystkim stabilnej i atrakcyjnej siatki połączeń. To decyduje o rosnących wynikach, które udaje się nam osiągać we wszystkich segmentach ruchu _ - podkreślił Kuś.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części miasta, w odległości ok. 10 km od centrum, w pobliżu m.in. Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która umożliwia bezpośredni dojazd na lotnisko z różnych kierunków.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordowy lipiec na łódzkim lotnisku Ponad 57 tys. pasażerów odprawił w lipcu Port Lotniczy Łódź. To wzrost o ponad 33 proc. w porównaniu z lipcem ubiegłego roku.
Kolejne miasto chce zbudować lotnisko Władze Olsztynka chcą, by w pobliskim Wilkowie powstało lokalne lotnisko z prawie 3-kilometrowym pasem startowym.
Lotnisko w Krakowie bije rekordy. Mimo bankructwa Lotnisko Kraków Airport w tym roku znacznie przekroczy 3 mln odprawionych pasażerów - prognozuje prezes portu Jan Pamuła.
Tagi: lotniska w polsce, lotnisko, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz