Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lotos rozpycha się na polskich lotniskach

0
Podziel się:

Spółka Lotos-Air BP Polska w ciągu trzech lat potroiła liczbę klientów, którzy tankują swoje samoloty paliwem z gdańskiej rafinerii - informuje Lotos.

Lotos rozpycha się na polskich lotniskach
(Grupa Lotos)

Od wiosny spółka dostarcza paliwo dla linii Emirates Airline, których Boeing-777, wylatuje codziennie do Dubaju. To największy samolot, jaki regularnie kursuje z i do stolicy Polski.

- W niecałe trzy lata Lotos-Air BP Polska potroiła liczbę klientów wśród komercyjnych linii lotniczych regularnie odbierających paliwo. W 2015 r. we wszystkich obsługiwanych portach lotniczych spółka dostarczyła paliwo bezpośrednio, czyli do skrzydła, kilkuset klientom, z czego około 40 to firmy z segmentu linii komercyjnych - mówi Maciej Kowalski, prezes Lotos-Air BP Polska.

Aktualnie spółka stara się poszerzyć portfolio klientów. Paliwo lotnicze z gdańskiej rafinerii rafia wprost na warszawskie Lotnisko Chopina.

W 2015 roku do sieci lotnisk, na których operuje spółka - obok Gdańska, Warszawy i Katowic - dołączył Lublin i Olsztyn-Mazury.

Lotos-Air BP Polska to spółka joint venture należąca do gdańskiego Lotosu oraz BP Europa SE. Sprzedaje paliwo lotnicze Jet-A1 oraz benzynę lotniczą AvGas. Zajmuje się także tankowaniem samolotów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)