Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lotos wkroczy do hipermarketów?

0
Podziel się:

Lotos planuje sprzedawać w pobliżu hipermarketów paliwa po cenach niższych o blisko 8 gr za litr niż na stacjach segmentu premium.

Lotos wkroczy do hipermarketów?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEELHbit

Grupa Lotos planuje budowę części swoich nowych stacji ekonomicznej sieci Optima w pobliżu wielkich sklepów. Koncern na razie nie zdradza, gdzie będą ulokowane. Z nieoficjalnych informacji wynika, że prowadzi jednak rozmowy m.in. z Auchan, Tesco, E.Leclerc, Carrefour.

Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że stacje przy hipermarketach, których w Polsce jest niemal 150, to dziś najszybciej rozwijająca się część rynku paliwowego - pisze_ Dziennik Gazeta Prawna _. Rośnie w tempie kilkunastu procent rocznie.

Mocnym atutem stacji paliwowych przy marketach jest to, że gwarantują duży ruch. To skutek dwóch czynników - sąsiedztwa sklepu (dwie trzecie klientów hipermarketów to osoby zmotoryzowane) oraz agresywnej polityki cenowej hipermarketów.

bEELHbiv

[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t92628.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/sierpien;80;zaprotestuje;pod;hipermarketami,82,0,739666.html) Sierpień 80 zaprotestuje pod hipermarketami
Dlatego, jak uważa _ DGP _ koncerny paliwowe zaczynają szukać sposobu, by wejść na rynek zdominowany przez markety. Stacje przy sklepach słyną z tego, że sprzedają litr paliwa o kilka, a nawet kilkadziesiąt groszy taniej niż konkurenci. Lotos chce jednak przyjąć taką samą politykę. Jego stacje Optima mają oferować benzynę i olej napędowy po cenach niższych o blisko 8 gr za litr niż na stacjach segmentu premium.

Pierwsze stacje z logo Optima Lotos uruchomi już w przyszłym miesiącu. Powstaną w Warszawie, w miejscu stacji marki Pol-Oil. Na razie trwa ich remont. Kiedy Optima pojawi się przy marketach? Grupa Lotos nie chce powiedzieć na ten temat ani słowa - podaje _ DGP _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t89984.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/msp;wylonilo;4;podmioty;-;jeden;z;nich;bedzie;inwestorem;lotosu,173,0,851885.html) MSP wyłoniło 4 podmioty - jeden z nich będzie inwestorem Lotosu Ministerstwo skarbu wyłoniło cztery podmioty, w tym jeden warunkowo, spośród których zostanie wybrany inwestor dla Grupy Lotos
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t141471.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szybka;prywatyzacja;lotosu;nie;ma;presji,180,0,850868.html) Szybka prywatyzacja Lotosu? Nie ma presji _ - Rząd nie będzie się spieszyć ze sprzedażą Grupy Lotos _ - zapewnia premier Donald Tusk.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t139559.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/przegrali;mozejki;teraz;chca;wziac;lotos,37,0,839717.html) Przegrali Możejki. Teraz chcą wziąć Lotos TNK-BP, trzeci pod względem wielkości koncern paliwowy w Rosji, złożył wstępną ofertę na zakup akcji polskiej Grupy Lotos.
bEELHbiW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)