Notowania

Właściciel Reserved chce zatrudnić tysiąc osób

Firma zauważa, że największą przeszkodą w rozwoju przemysłu odzieżowego w Polsce jest brak pracowników

Podziel się
Dodaj komentarz
(LPP S.A.)

Do końca 2018 r. pracę w LPP znajdą głównie projektanci i specjaliści IT. Spółka jest w trakcie budowy kampusu LPP Fashion Lab przy ul. Łąkowej. Koszt budowy pierwszego budynku to 80 mln zł.

Wiceprezes LPP Jacek Kujawa poinformował w czwartek dziennikarzy w Gdańsku, że firma planuje do końca 2018 r. zatrudnić ok. 200 projektantów, czyli zwiększyć zatrudnienie tych specjalistów o 100 proc. Przyznał, że pilnie poszukiwani są też specjaliści z obszaru IT. Nowi pracownicy są potrzebni w związku z ekspansją marek LPP na rynkach zagranicznych oraz rozwojem zespołów projektowych i sektora e-commerce.

Obecnie w siedzibie głównej firmy przy ul. Łąkowej w Gdańsku w zmodernizowanym budynku pracuje ok. 700 osób, w tym ok. 200 projektantów oraz technologów i handlowców. Ponad połowa zatrudnionych to osoby z branż kreatywnych, absolwenci uczelni artystycznych.

Firma zauważa, że największą przeszkodą w rozwoju przemysłu odzieżowego w Polsce jest brak pracowników oraz szkolnictwa na różnym poziomie, od prostych czynności, przez obsługę maszyn, po specjalizacje, jak technolog produkcji, materiałoznawca czy konstruktor odzieży.

Firma poinformowała dziennikarzy, że przy ul. Łąkowej na Dolnym Mieście, w jednej z rewitalizowanych dzielnic Gdańska wybuduje swój kampus pod nazwą LPP Fashion Lab. Według informacji firmy ma to być największy w Polsce kampus mody. Swoją siedzibę znajdą tam zespoły LPP dotychczas działające w różnych lokalizacjach aglomeracji trójmiejskiej. Docelowo, oprócz zmodernizowanego niedawno budynku, powstaną cztery nowe obiekty.

Zobacz też: Zakaz handlu w niedziele. Sklepy chcą zmian w Kodeksie pracy

Do pierwszego z nich ma się wprowadzić ok. 800 pracowników do końca przyszłego roku. Koszt budowy pierwszego budynku szacowany jest na 80 mln zł. Budowa kolejnych trzech ma kosztować ok. 230 mln zł. Nie wiadomo, kiedy będą gotowe. Kujawa powiedział, że firma chce szybko zakończyć inwestycję. Szacuje się, że w całym kampusie może pracować ok. 3,5 tys. osób.

Kampus zaprojektowała pracownia JEMS Architekci. Obiekty zostały zaprojektowane w stylu industrialnym z dominacją surowego betonu oraz licznych szklanych elementów. Projekt powstał w porozumieniu z konserwatorem zabytków i oddaje charakter zabudowy typowej dla Dolnego Miasta. Pierwszy budynek będzie odtwarzał pierzeję, czyli ciąg frontowych budynków ulicy Łąkowej.

Wcześniej LPP informowała, że tylko w tym roku jej zlecenia dla polskich zakładów wyniosą 5 mln sztuk odzieży. Do końca 2018 r. firma chce podwoić tę liczbę. Dwukrotnie ma też wzrosnąć produkcja w kraju kolekcji Reserved.

Działająca od ponad 20 lat LPP jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm odzieżowych w regionie Europy środków-wschodniej. Zarządza pięcioma markami odzieżowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. W sumie zarządza siecią 1700 salonów w 19 krajach w Europie, Afryce oraz Azji. Połowa działalności firmy przypada na Polskę. Najdynamiczniej rozwijającym się rynkiem jest Rosja, gdzie LPP ma ok. 350 salonów.

Tagi: lpp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-07-2017

aqaA małe wietnamskie rączki szyją za 2 dolary dziennie.

06-07-2017

aqaJak to się można dorobić na przeplacanych szatach.

07-07-2017

PracownikLppJak mnie drażnią te artykuły z lpp. Nie ma ludzi... Pamiętam jak zwalniali ludzi po 3 miesiącach żeby nie dawać umowy na dłużej i nie płacić więcej. W … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)