Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ludność Polski zmalała do 37 milionów

0
Podziel się:

Polska straciła milion obywateli. Właśnie tyle osób, które wyjechało po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej.

Ludność Polski zmalała do 37 milionów
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Polska straciła milion obywateli. Właśnie tyle osób, które wyjechało po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej za pracą, nie ma zamiaru wracać z powrotem do kraju. Na emigracji radzą sobie bowiem lepiej niż w Polsce - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Jak dodaje, z oficjalnych statystyk wynika, że w 2009 roku za granicą przebywało blisko 2 miliony Polaków. Zdaniem profesor Krystyny Iglickiego z Centrum Stosunków Międzynarodowych dane GUS są jednak niedoszacowane, na co wskazują między innymi statystyki irlandzkie i brytyjskie.

Profesor Iglicka uważa, że można przyjąć, iż za granicą przebywa 2 miliony 400 tysięcy naszych rodaków. Jej zdaniem co najmniej połowa z nich nie wróci. Bo nawet według GUS około 75 procent Polaków przebywających za granicą jest tam ponad rok.

Z tego też powodu, zgodnie z definicją ustaloną przez ONZ, powinni być wliczani do ludności kraju przebywania. Przyznaje to także sam GUS. _ Ludność Polski liczy obecnie nie 38 milionów 200 tysięcy, ale 36 milionów osiemset tysięcy, a może nawet mniej _ - podkreśla profesor Iglicka w wypowiedzi dla _ Dziennika Gazety Prawnej _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t123330.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/coraz;wiecej;polakow;zostaje;w;wielkiej;brytanii,84,0,873044.html) Polacy już tam zostaną. Kupili domy, płodzą Generalny konsul Polski w Manchesterze twierdzi, że Polacy zadomowili się na Wyspach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t96529.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rasistowskie;ataki;na;polakow;strzelaja;w;okna,117,0,871797.html) Rasistowskie ataki na Polaków. Strzelają w okna W Irlandii Północnej także Słowacy nie mogą czuć się bezpiecznie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t21153.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jacek;kurski;z;zona;wyemigruja;do;belgii,231,0,870375.html) Jacek Kurski z żoną wyemigrują do Belgii Według europosła jego żona jest w Polsce szykanowana ze względu na jego przynależność partyjną.
kraj
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)