Notowania

lufthansa
30.11.2016 08:10

Strajk w Lufthansie. Pracownicy mają dość zaciętości pilotów

Piloci Lufthansy kontynuują protest. Z powodu strajku w środę znowu trzeba było odwołać setki lotów. Tymczasem inni pracownicy linii tracą cierpliwość do protestu prowadzonego przez pilotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rozpoczęty we wtorek po zaledwie dwudniowej przerwie strajk pilotów jest już piętnastym w ciągu dwóch lat. Tylko w listopadzie z powodu protestów Lufthansa musiała odwołać 4500 lotów.

Fala strajków pilotów zaczyna wywoływać niezadowolenie pozostałych pracowników Lufthansy. Rada pracownicza firmy ostrzegła, że konflikt zagraża istnieniu przedsiębiorstwa i może doprowadzić do redukcji zatrudnienia.

Rada wezwała nawet do manifestacji przeciwko działaniom związku zawodowego pilotów. Każdy dzień strajku kosztuje Lufthansę miliony euro.

Tylko w środę z rozkładu wykreślono ponad 800 połączeń na krótkich i długich trasach. Piloci Lufthansy domagają się podwyżek.

Tagi: lufthansa, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-11-2016

PfflolIle kur.... można strajkowac jak im się tak nie podoba to niech odejdą. Za każdym razem jak lece tymi choler...mi liniami to albo strajk albo maszyna … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)