Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
30.10.2018 10:35

Polska firma otwiera fabrykę w Argentynie. LUG liczy na masową wymianę oświetlenia ulic

To pierwsza zagraniczna inwestycja specjalizującej się w oświetleniu polskiej firmy. W argentyńskim zakładzie produkowane będą najnowszej generacji oprawy oświetleniowe LED. Firma liczy na masową wymianę przestarzałego oświetlenia w miastach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LUG)
Ryszard Wtorkowski, prezes LUG

- Po wielu miesiącach prac zakończyliśmy budowę zakładu i montaż linii produkcyjnych. Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia produkcji i realizacji kolejnej części umowy podpisanej z władzami prowincji Misiones oraz innych zamówień z tamtejszego rynku - powiedział Ryszard Wtorkowski, prezes LUG.

Budowa fabryki w Argentynie jest częścią umowy z rządem prowincji Misiones. W ramach współpracy z urzędami miast z prowincji LUG szacuje, że tylko w prowincji Misiones w ciągu najbliższych lat wymieni 50 tysięcy lamp ulicznych. Pozwoli to wygenerować samorządom oszczędności energii sięgające nawet 70 proc. obecnego zużycia.

- Pomimo faktu, iż prace inwestycyjne trwały dłużej niż pierwotnie zakładano, firma realizowała kontrakt zgodnie z harmonogramem. Pierwsze partie opraw powstały w zielonogórskich zakładach produkcyjnych LUG i były wysłane do Argentyny. Kolejne oprawy będą już produkowane w Ameryce Łacińskiej - podsumowano.

Zobacz też: Lampy LED rewolucjonizują polskie domy

Fabryka w Argentynie jest dla LUG strategicznym centrum ekspansji w regionie Ameryki Południowej.

##Na razie 50 pracowników, ale możliwa rozbudowa

Fabryka została wybudowana w parku przemysłowym w Posadas, gdzie na powierzchni 1600 mkw. zlokalizowano linię do produkcji komponentów LED, halę produkcyjną opraw oświetleniowych oraz przestrzeń administracyjną. Działka, na której powstał nowy zakład zajmuje powierzchnię 7 885 mkw., a projekt zakładu daje możliwość prostej, modułowej rozbudowy fabryki.

Wstępnie zatrudniona kilkunastoosobowa załoga docelowo zwiększy się do ponad pięćdziesięciu pracowników. W ramach projektu przeszkolono argentyńskich inżynierów w Polsce, a polski zespół specjalistów przeprowadził niezbędne szkolenia na miejscu w Argentynie.

- Pierwsza zagraniczna fabryka spółki LUG będzie wytwarzać nowoczesne oprawy przeznaczone do oświetlania przestrzeni miejskich - podaje spółka. - Produkty, które będę powstawały w argentyńskim parku przemysłowym Parque Industrial S.A.P.E.M. w Posadas, są skierowane do dwóch grup odbiorców. Pierwsza grupa to administracja lokalna, dla której ważne jest oświetlenie miejskie: uliczne, parkowe czy parkingowe. Ten rodzaj oświetlenia będzie produkowany w Argentynie jako pierwszy - dodano.

Drugi obszar to oświetlenie budynków użyteczności publicznej, takich jak szkoły, szpitale i biura, czyli wszystko to, co podlega bezpośrednio pod zarząd prowincji. Ten segment opraw ma być wprowadzony do produkcji w drugim etapie.

LUG to jeden z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, lug, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-10-2018

MarekUwaga na inwesty je w tym kraju Pracowałem tam półtora roku korupcja totalna

Rozwiń komentarze (1)