Notowania

Ważna korespondencja na prywatnym e-mailu ministra. Resort nie widzi problemu

Do prowadzenia korespondencji służbowej służy odpowiednio zabezpieczony r-mail służbowy. Minister zdrowia ważne kwestie związane z polityką lekową omawiał z wykorzystaniem prywatnej skrzynki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/ EastNews)
Dziennikarze ustalili, że minister korzystał z niezabezpieczonej skrzynki mailowej

Dziennik "Fakt" dotarł do korespondencji mailowej, w której uczestniczył m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dotyczyła ona wniosków składanych przez koncerny farmaceutyczne i propozycji zmian w programach lekowych. Zwraca uwagę fakt, że minister korzystał z prywatnego, a więc niezabezpieczonego adresu e-mailowego.

Wątpliwości dziennika wzbudza też fakt, że domena internetowa, z której korzystał minister, zarejestrowana jest za granicą.

- Jeśli informacje zawarte w e-mailach rozsyłanych między ministrem a urzędnikami dotyczyły np. oferty firm, przetargów czy rozstrzygnięć refundacyjnych, można się zastanawiać, czy mają one kategorię informacji niejawnych. Wtedy nie wolno wysyłać ich na prywatnego e-maila – powiedział w rozmowie z "Faktem" ekspert ds. bezpieczeństwa Piotr Niemczyk.

O komentarz w tej sprawie gazeta poprosiła też ministerstwo. Dyrektor biura prasy i promocji Krzysztof Jakubiak odpowiedział, że "w ministerstwie nie odnotowano przypadków naruszenia przepisów o ochronie informacji niejawnych o klauzuli 'poufne' lub wyższej".

Lekarze rezydenci znów będą głodować? "To będzie wymagało dobrej logistyki"

- Pytania dotyczące prywatnej skrzynki e-mailowej ministra zdrowia wkraczają w sferę życia prywatnego osoby pełniącej funkcje publiczne. Zgodnie z prawem, jest to sfera chroniona, która nie podlega zasadom dostępu do informacji publicznej. W związku z tym nie mogę udzielić odpowiedzi w tej kwestii – poinformował Krzysztof Jakubiak.

"Fakt" jest taką odpowiedzią nieusatysfakcjonowany. "Od kiedy to polityka lekowa państwa jest prywatną sprawą ministra zdrowia?" – zastanawiają się dziennikarze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: ministerstwo zdrowia, łukasz szumowski, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-08-2018

BYŁY wyborca PiSTo się nazywa... szczyt korupcji, nawet się tego nie ukrywa.

04-08-2018

Katoliczka do I-komuny świntejJestem zdrowy ,gdy widzę Pana Min.wszak zawierzył służbę zdrowia Matce Boskiej.

03-08-2018

loltakie pierdoły jak łamanie konstytucji głosowanie na 2 ręce , głosowanie byłych posłów pis bez uprawnienia na nominacje ambasadora, głosowanie w sali … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (22)