Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łukaszenka gratuluje Poroszence zwycięstwa, mówi o współpracy

0
Podziel się:

Podkreślił, że dwustronne tradycje przyjaźni stanowią fundament dla wszechstronnej współpracy między dwoma krajami.

Łukaszenka gratuluje Poroszence zwycięstwa, mówi o współpracy
(AP/FOTOLINK/East News)
bFewpwER

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka pogratulował dziś Petro Poroszence zwycięstwa w niedzielnych wyborach prezydenckich na Ukrainie, podkreślając, że dwustronne tradycje przyjaźni stanowią fundament dla wszechstronnej współpracy między dwoma krajami.

_ Wielowiekowe tradycje przyjaźni i wzajemnego wsparcia oraz historyczna jedność naszych narodów stanowią trwały fundament dla rozwoju wszechstronnej i konstruktywnej współpracy _ - napisał Łukaszenka w liście, który cytuje jego biuro prasowe.

Białoruski prezydent zapewnił też, że _ Białoruś zawsze była i pozostanie dla Ukrainy niezawodnym sąsiadem _. _ To dla nas ważne, by Ukraina była stabilnym i silnym państwem _ - zaznaczył.

bFewpwET

Łukaszenka życzył też Poroszence sukcesów we wzmacnianiu niepodzielnej, rozkwitającej Ukrainy.

Zwycięstwo Poroszenki w pierwszej turze wyborów ogłosił w poniedziałek szef Centralnej Komisji Wyborczej Ukrainy, Mychajło Ochendowski. Zgodnie z opublikowanymi w środę danymi po przeliczeniu ponad 98 proc. protokołów Poroszenko uzyskał 54,69 proc. głosów, a jego najgroźniejsza rywalka, była premier Julia Tymoszenko - 12,82 proc.

Czytaj więcej w Money.pl

bFewpwFu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)