Notowania

Przejdź na
kryzys na ukrainie
07.06.2014 17:08

Łukaszenka za dialogiem między Kijowem a Moskwą

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka opowiedział się za dialogiem między Kijowem a Moskwą oraz poparł jedność terytorialną Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka opowiedział się za dialogiem między Kijowem a Moskwą oraz poparł jedność terytorialną Ukrainy. Białoruski przywódca gościł na ceremonii inauguracji nowego prezydenta Ukrainy, Petra Poroszenki.

_ - Ukraina powinna być unitarnym państwem i takim będzie _ - oświadczył pytany, czy uważa zaanektowany przez Rosję Krym za terytorium ukraińskie.

Łukaszenka życzył też Ukraińcom, by jak najszybciej uporali się z problemami na wschodzie kraju.

_ - Ukraina powinna porozumieć się ze wszystkimi, w tym z Rosją. Tak jest zbudowane nasze życie. Najważniejsze, by Ukraińcy - nasi ludzie, moi bliscy ludzie - wyszli z tej sytuacji _ - powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

W ocenie Łukaszenki sytuacja na Ukrainie nie jest dziś katastrofalna. _ Jest bardzo wiele namiętności, bardzo wiele rozmów. Dlatego trzeba się uspokoić i ustabilizować sytuację z nowym prezydentem _ - podkreślił.

Dziennikarze interesowali się, czy obalony w lutym prezydent Wiktor Janukowycz zwracał się do Łukaszenki z prośbą o udzielenie mu schronienia.

_ Nie prosił mnie o to. Na Białorusi jest wieś, gdzie urodzili się jego rodzice (dziadek Janukowycza urodził się w Janukach w obwodzie witebskim) i jeśli zechce tam przyjechać, to nikt mu nie może zabronić. Ale ja wam radzę: zabierzcie swego prezydenta (Janukowycza) na Ukrainę. Niech będzie u was. Jeśli będzie to zależało ode mnie, to ja wam w tym pomogę _ - oświadczył prezydent Białorusi.

Czytaj więcej w Money.pl
Łukaszenka proponuje pomoc Ukrainie Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył wczoraj, że sytuacja na Ukrainie jest bardzo poważna i zarówno Zachód, jak i Rosja powinny się uspokoić.
Orędzie Łukaszenki m. in. o sytuacji na Ukrainie Białoruś musi za wszelką cenę utrzymać integralność terytorialną - oznajmił prezydent kraju.
Majdan na Białorusi? Deklaracja Łukaszenki Prezydent Białorusi ponowił zapewnienie, że na Białorusi nie dojdzie do Majdanu. Wyraził też przekonanie, że Ukraina powinna zachować integralność terytorialną.
Tagi: kryzys na ukrainie, łukaszenka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz