Notowania

Luksus zaprowadził go na szczyt. Już nie twórca Zary, ale Bernard Arnault jest najbogatszym Europejczykiem

Przez wiele lat tytuł najbogatszego Europejczyka należał do Amancio Ortegi, twórcy marki ubrań Zara. Hiszpan musi teraz pogodzić się z faktem, że został "tym drugim". Wyprzedził go francuski "król luksusu" Bernard Arnault.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ROMUALD MEIGNEUX/SIPA)
Majątek Francuza jest wyceniany na ponad 70 mld dolarów

Bernard Arnault, by "wskoczyć" na pierwsze miejsce w Europie i czwarte na świecie (za Jeffem Bezosem, Billem Gatesem oraz Warrenem Buffetem) nie musiał robić wiele. Zaprocentowała bowiem ubiegłoroczna inwestycja - zakup za 12 mld dol. udziałów w domu mody Christian Dior. Zysk był błyskawiczny - w ciągu roku wartość jego majątku wzrosła o ponad 20 mld dol. i 6 kwietnia sięgnęła 70,7 mld dol.

Poza domem mody Dior kierowany przez Arnault'a koncern Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH) kontroluje także marki Givenchy, Guerlain, Chaumet, Moet & Chandon - Hennessy oraz Louis Vuitton.

"Zdetronizowany" Amancio Ortega posiada majątek wart "jedynie" pół miliarda dolarów mniej. Bloomberg, którzy oszacował te dane, jasno wskazuje, że Francuzowi pomogły zawirowania na rynku po pojawieniu się groźby wojen handlowych będących pokłosiem decyzji Donalda Trumpa o wprowadzeniuceł na stal i aluminium.

Posłowie mogą stracić 20 proc. pensji. "To populizm":

Gdyby Francuz postanowił spieniężyć cały swój majątek mógłby kupić (z uwzględnieniem aktualnych cen - red.) ponad miliard baryłek ropy naftowej lub ponad 1600 ton złota. To 17 razy więcej niż posiada Polska, jedną trzecią więcej niż wynoszą rezerwy Szwajcarii lub nieco mniej niż złoto złożone w państwowych rosyjskich skarbcach.

Wartość majątków 500 najbogatszych mieszkańców Ziemi jest codziennie aktualizowany przez amerykańskiego Bloomberga. O tzw. Indeks Miliarderów Bloomeberga ostatnio podobnie głośno było w styczniu, gdy Jeffa Bezosa okrzyknięto najbogatszym człowiekiem w historii świata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: majątek, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-04-2018

pawelnic na ten świat nie przyniósł i nic z tego świata nie zabierze ...jego majątek to tylko to co ukradł robotnikom ,nic więcej...

08-04-2018

BacaPo co miałby kupować Polskie złoto jak Angielscy złodzieje npo wojnie nprzywłaszczyli je sobie za darmo=a kto silniejszemy zabroni=Podli ludzie po … Czytaj całość

08-04-2018

birtonsądząc z rysów , ani chybi JUDE

Rozwiń komentarze (82)