Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Krzyżaniak
|

"Gruntowne czyszczenie kadrowe". Szykują się zmiany w Polskiej Grupie Zbrojeniowej

55
Podziel się:

Zapowiada się prawdziwa czystka we władzach polskiej zbrojeniówki. W najbliższych dniach do wymiany szykuje się niemal cały zarząd PGZ na czele z prezesem Błażejem Wojniczem - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej
Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej (Jacek Domiński/REPORTER)

Gazeta zauważa, że byłaby to "kompletna czystka na szczytach narodowej zbrojowni". Polska Grupa Zbrojeniowa to największa grupa przemysłowa w Polsce, zatrudniająca ponad 20 tys. pracowników i składająca się z 65 największych państwowych spółek zbrojeniowych.

- Trwa gruntowne czyszczenie kadrowe "czapy" państwowej zbrojeniówki z nominatów Antoniego Macierewicza - twierdzi jedno z dwóch źródeł, na które powołuje się "Rz".

Zobacz także: Polska Grupa Zbrojeniowa tłumaczy się z afery w Autosanie

Dziennik przypomina, że od czasu objęcia władzy przez PiS to właśnie minister obrony narodowej, którym do niedawna był Antoni Macierewicz, sprawuje nadzór nad zakładami państwowej zbrojeniówki. Teraz zatem przyszedł czas na wymianę personelu i obsadzenie stanowisk ludźmi nowego ministra - Mariusza Błaszczaka.

Według informacji "Rz" ze spółką mają się pożegnać Maciej Lew-Mirski (odpowiada za handel i zagraniczne negocjacje umów) oraz inni członkowie zarządu: Adam Lesiński i Szczepan Ruman. Stanowisko ma natomiast zachować wiceprezes Robert Gut.

Kto obejmie powstałe w zarządzie wakaty? Według informacji dziennika mogą to być Jakub Skiba, były zastępca Mariusza Błaszczaka w resorcie spraw wewnętrznych, dziś szef Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, oraz Jakub Marcin Opara - prezes PGE Narodowego.

W styczniu pisaliśmy w money.pl o korupcji w PGZ. Agenci CBA zatrzymali podejrzanego w należącej do PGZ spółce PIT-RADWAR.

- Zatrzymany jest właścicielem jednego z podmiotów będących kooperantem spółki zbrojeniowej w zakresie dostarczania materiałów i usług remontowych. Został doprowadzony przez funkcjonariuszy CBA do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie usłyszał zarzuty o charakterze korupcyjnym - informował Piotr Kaczorek z CBA.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(55)
adrian
6 lat temu
Dlaczeg jest na wolnosci najwiekszy niszczyciel oszust klamca winowajca katastrofy Macierewicz ,czlowek chory psychiatryczniie niebezpieczny ,ma odpowiedziec karnie za zniszczenie wojska sprzeniewierzenie miliardow zl
Brunet
6 lat temu
Lepiej monety czy sztabki? Wchodziłam na stronę goldenmark i wydaje się, że jest tam dość wiarygodnie.
alfa&omega
6 lat temu
Odprawę każdy z nich oczywiście weźmie
dhdhdh
6 lat temu
Kolejny prezydent uzupełni kadry SBekami,WSI/FSB czyli banda szpiegów i zdrajców RP
piter
6 lat temu
Ciekawe jak się będzie czół, i jaką będzie miał minę - Lew w rurkach i ulizanej fryzurze, gdy będzie musiał oddać XC90?
...
Następna strona