Notowania

"Gruntowne czyszczenie kadrowe". Szykują się zmiany w Polskiej Grupie Zbrojeniowej

Zapowiada się prawdziwa czystka we władzach polskiej zbrojeniówki. W najbliższych dniach do wymiany szykuje się niemal cały zarząd PGZ na czele z prezesem Błażejem Wojniczem - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Domiński/REPORTER)
Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej

Gazeta zauważa, że byłaby to "kompletna czystka na szczytach narodowej zbrojowni". Polska Grupa Zbrojeniowa to największa grupa przemysłowa w Polsce, zatrudniająca ponad 20 tys. pracowników i składająca się z 65 największych państwowych spółek zbrojeniowych.

- Trwa gruntowne czyszczenie kadrowe "czapy" państwowej zbrojeniówki z nominatów Antoniego Macierewicza - twierdzi jedno z dwóch źródeł, na które powołuje się "Rz".

Polska Grupa Zbrojeniowa tłumaczy się z afery w Autosanie

Dziennik przypomina, że od czasu objęcia władzy przez PiS to właśnie minister obrony narodowej, którym do niedawna był Antoni Macierewicz, sprawuje nadzór nad zakładami państwowej zbrojeniówki. Teraz zatem przyszedł czas na wymianę personelu i obsadzenie stanowisk ludźmi nowego ministra - Mariusza Błaszczaka.

Według informacji "Rz" ze spółką mają się pożegnać Maciej Lew-Mirski (odpowiada za handel i zagraniczne negocjacje umów) oraz inni członkowie zarządu: Adam Lesiński i Szczepan Ruman. Stanowisko ma natomiast zachować wiceprezes Robert Gut.

Kto obejmie powstałe w zarządzie wakaty? Według informacji dziennika mogą to być Jakub Skiba, były zastępca Mariusza Błaszczaka w resorcie spraw wewnętrznych, dziś szef Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, oraz Jakub Marcin Opara - prezes PGE Narodowego.

W styczniu pisaliśmy w money.pl o korupcji w PGZ. Agenci CBA zatrzymali podejrzanego w należącej do PGZ spółce PIT-RADWAR.

- Zatrzymany jest właścicielem jednego z podmiotów będących kooperantem spółki zbrojeniowej w zakresie dostarczania materiałów i usług remontowych. Został doprowadzony przez funkcjonariuszy CBA do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie usłyszał zarzuty o charakterze korupcyjnym - informował Piotr Kaczorek z CBA.

Tagi: zbrojeniówka, pgz, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-01-2018

SkłyrsPolskę należy POSPRZĄTAĆ z oligarchicznej mafii opisanej w aneksie WSI. Jedyną osobą która mogła to przeprowadzić jest Macierewicz.

27-01-2018

3 sortZawsze następcy mówią "be" o poprzednikach... do czasu kolejnej zmiany. Obecną władzę napędza dobra koniunktura światowej gospodarki ale jak … Czytaj całość

28-01-2018

jwie2Wymiana ekipy. Jedni już zarobili, teraz kolejna zmiana.

Rozwiń komentarze (55)