Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mała czarna w cenie, kawa drożeje na giełdach

0
Podziel się

Ceny ziarna na światowych rynkach są najwyższe od trzynastu lat.

Mała czarna w cenie, kawa drożeje na giełdach
(monkeybusinessimages<br>/iStockphoto)
bEiCZYBN

Ceny ziarna na rynkach są najwyższe od trzynastu lat.

Od czerwca do września cena kawy na giełdach poszła w górę o 44 proc. CNN podkreśla, że Amerykanie już wkrótce będą płacić więcej za przyjemność wypicia kawy. Na wzrosty nałożyły się: zła pogoda w Ameryce Południowej i najniższe od 10 lat zapasy w Stanach. Do tego dochodzą obawy o to, czy Brazylia i Wietnam nie zechcą ograniczyć eksportu.

Paczkowana kawa sprzedawana przez: Folgers, Dunkin' DOnuts i Millstone już podrożała o 10 proc. Firma J.M Smucker, do której należą sieci tłumaczy podwyżki rosnącymi cenami ziarna. Kraft Foods podniósł cenę kawy Maxwell House o 9 proc. w ciągu ostatniego miesiąca.

bEiCZYBP

Green Mountain podnosi cenę kawy w USA (TradeTheTrends,ang.):

O ile w sklepach Amerykanie mogą płacić więcej, o tyle popularne sieci kawiarni podkreślają jednak, że wzrost cen nie jest przesądzony. Przedstawiciele Starbucks i Dunkin' Donuts nie zamierzają zmieniać cen.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t26363.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/mala;czarna;bedzie;drozsza;herbata;tez,254,0,580606.html) "Mała czarna" będzie droższa, herbata też Ceny kawy i herbaty na półkach i w kawiarniach pójdą w górę o 10 do 15 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t34308.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/tysiace;traca;prace;kawowy;gigant;walczy;z;recesja,52,0,423220.html) Tysiące tracą pracę. Kawowy gigant walczy z recesją Starbucks zwolni 6700 pracowników i zamknie 300 lokali.
bEiCZYCq
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)