Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Malala Yousafzai: Nie należę do Zachodu

0
Podziel się:

- Ludzie w Pakistanie wspierają mnie. Nie myślą o mnie jako o kimś z Zachodu. Jestem córką Pakistańczyków i jestem dumna z bycia Pakistanką - mówi 16-letnia blogerka.

Malala Yousafzai: Nie należę do Zachodu
(PAP/EPA)
bEsvalyZ

- _ Nie należę do Zachodu, chcę służyć swojemu krajowi _- mówi 16-letnia Pakistanka Malala Yousafzai (na zdjęciu), wyróżniona Nagrodą Sacharowa za walkę o prawo dziewcząt do edukacji.

W wywiadzie dla BBC Malala Yousafzai powiedziała, że to ojciec zaszczepił w niej pragnienie zdobywania wiedzy. - _ Mówił, że edukacja nie jest wschodnia, ani zachodnia. Edukacja to prawo każdego _ - podkreśliła Pakistanka. Zapytana, czy nie boi się, że w Pakistanie będzie uważana za _ osobę z Zachodu , Malala Yousafzai odpowiedziała, że nie odżegnuje się od swego narodu. _

_ - Ludzie w Pakistanie wspierają mnie. Nie myślą o mnie jako o kimś z Zachodu. Jestem córką Pakistańczyków i jestem dumna z bycia Pakistanką. Mój naród wspiera mnie i zachęca, żebym dalej prowadziła kampanię na rzecz edukacji dziewcząt - _powiedziała.

bEsvalzb

Malala Yousafzai dodała, że chciałaby w przyszłości zostać politykiem i wprowadzić w swoim kraju zmiany na lepsze; budować szkoły i linie elektryczne w całym kraju. Zaznaczyła, że chce być politykiem w Pakistanie, a nie w krajach, które już są rozwinięte. 16-latka dodała, że chce walczyć o prawo dzieci do edukacji, na początku w takich krajach, jak Pakistan, Syria i Afganistan.

Malala Yousafzai została wychowana w części Pakistanu opanowanej przez przestępcze klany, sprzeciwiające się kształceniu kobiet. Za swą działalność była ścigana przez talibów, którzy wydali na nią wyrok śmierci. W ubiegłym roku przed szkołą w Minorze w Pakistanie, Yousafzai, została ciężko postrzelona w głowę. Mieszka obecnie w Wielkiej Brytanii, gdzie wyleczono ją z odniesionych ran.

Czytaj więcej w Money.pl

bEsvalzC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)