Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

GUS:
Przemysł w górę najszybciej w tym roku

Małgorzata Golińska ma zostać nowym wiceministrem środowiska. To posłanka PiS ze Szczecinka

Małgorzata Golińska ma zostać nowym wiceministrem środowiska. To posłanka PiS ze Szczecinka

Małgorzata Golińska do Sejmu weszła w 2015 roku. Fot. PAP/Marcin Obara
Małgorzata Golińska do Sejmu weszła w 2015 roku.

Małgorzata Golińska będzie nowym wiceministrem środowiska. Wniosek o powołanie posłanki PiS ze Szczecinka na stanowisko sekretarza stanu zgłosił Mateuszowi Morawieckiemu szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk.

Informację o zgłoszeniu premierowi tej kandydatury podaje Polskie Radio Koszalin. Golińska miałaby zajmować się w ministerstwie sprawami lasów państwowych.

Małgorzata Golińska powiedziała radiu, że jako posłanka "wielokrotnie współpracowała z ministrem Henrykiem Kowalczykiem". Podkreśliła, że wniosek o powołanie na wiceministra to dla niej "wielkie wyróżnienie".

Jak pisze PRK, Golińska to absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu. Ukończyła na tej uczelni studia magisterskie z leśnictwa oraz studia podyplomowe z zakresu integracji europejskiej ze specjalizacją agrobiznes i obszary wiejskie. Pracowała też jako leśniczy w Nadleśnictwie Szczecinek.

37-letnia posłanka zasiada obecnie w kilku komisjach sejmowych: Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Obrony Narodowej.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
gajowy
2018-02-16 11:15
Spodziewałem się raczej, że po wypowiedziach o zbyt niskich zarobkach ministrów, pan Kowalczyk złoży dymisję. Człowiek honoru, jeśli uważa, że mu za mało płacą, to zmienia pracę na lepiej płatną.
zaq
2018-02-16 09:00
córka leśniczego się odnalazła ;-)
bbss
2018-02-16 08:42
no to ta pani co szyszko z listem lesniczego do blaszczaka latal----i sie wydalo SMIECH NA SALI CO PIS WYPRAWIA- ale ja ide na wybory wole na diabla glosowac niz na tych co szastaja naszymi podatkami dla swoich kolesi zenada-----za te nagrody im nie wybacze----osmiorniczki to pikus przy dodatkowej pensji 70 tysiecy--dorwali sie do koryta i biora biora ale zadluzaja nas jak diabli nasze wnuki i prawnuki beda na nas psioczyc ze dalismy sie zmanipulowac
Pokaż wszystkie komentarze (244)