Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Małgorzata Golińska ma zostać nowym wiceministrem środowiska. To posłanka PiS ze Szczecinka

Małgorzata Golińska ma zostać nowym wiceministrem środowiska. To posłanka PiS ze Szczecinka

Małgorzata Golińska do Sejmu weszła w 2015 roku. Fot. PAP/Marcin Obara
Małgorzata Golińska do Sejmu weszła w 2015 roku.

Małgorzata Golińska będzie nowym wiceministrem środowiska. Wniosek o powołanie posłanki PiS ze Szczecinka na stanowisko sekretarza stanu zgłosił Mateuszowi Morawieckiemu szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk.

Informację o zgłoszeniu premierowi tej kandydatury podaje Polskie Radio Koszalin. Golińska miałaby zajmować się w ministerstwie sprawami lasów państwowych.

Małgorzata Golińska powiedziała radiu, że jako posłanka "wielokrotnie współpracowała z ministrem Henrykiem Kowalczykiem". Podkreśliła, że wniosek o powołanie na wiceministra to dla niej "wielkie wyróżnienie".

Jak pisze PRK, Golińska to absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu. Ukończyła na tej uczelni studia magisterskie z leśnictwa oraz studia podyplomowe z zakresu integracji europejskiej ze specjalizacją agrobiznes i obszary wiejskie. Pracowała też jako leśniczy w Nadleśnictwie Szczecinek.

37-letnia posłanka zasiada obecnie w kilku komisjach sejmowych: Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Obrony Narodowej.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
gajowy
2018-02-16 11:15
Spodziewałem się raczej, że po wypowiedziach o zbyt niskich zarobkach ministrów, pan Kowalczyk złoży dymisję. Człowiek honoru, jeśli uważa, że mu za mało płacą, to zmienia pracę na lepiej płatną.
zaq
2018-02-16 09:00
córka leśniczego się odnalazła ;-)
bbss
2018-02-16 08:42
no to ta pani co szyszko z listem lesniczego do blaszczaka latal----i sie wydalo SMIECH NA SALI CO PIS WYPRAWIA- ale ja ide na wybory wole na diabla glosowac niz na tych co szastaja naszymi podatkami dla swoich kolesi zenada-----za te nagrody im nie wybacze----osmiorniczki to pikus przy dodatkowej pensji 70 tysiecy--dorwali sie do koryta i biora biora ale zadluzaja nas jak diabli nasze wnuki i prawnuki beda na nas psioczyc ze dalismy sie zmanipulowac
Pokaż wszystkie komentarze (244)