Notowania

Małgorzata Golińska ma zostać nowym wiceministrem środowiska. To posłanka PiS ze Szczecinka

Golińska miałaby zajmować się w ministerstwie sprawami lasów państwowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Marcin Obara)
Małgorzata Golińska do Sejmu weszła w 2015 roku.

Małgorzata Golińska będzie nowym wiceministrem środowiska. Wniosek o powołanie posłanki PiS ze Szczecinka na stanowisko sekretarza stanu zgłosił Mateuszowi Morawieckiemu szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk.

Informację o zgłoszeniu premierowi tej kandydatury podaje Polskie Radio Koszalin. Golińska miałaby zajmować się w ministerstwie sprawami lasów państwowych.

Małgorzata Golińska powiedziała radiu, że jako posłanka "wielokrotnie współpracowała z ministrem Henrykiem Kowalczykiem". Podkreśliła, że wniosek o powołanie na wiceministra to dla niej "wielkie wyróżnienie".

Jak pisze PRK, Golińska to absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu. Ukończyła na tej uczelni studia magisterskie z leśnictwa oraz studia podyplomowe z zakresu integracji europejskiej ze specjalizacją agrobiznes i obszary wiejskie. Pracowała też jako leśniczy w Nadleśnictwie Szczecinek.

37-letnia posłanka zasiada obecnie w kilku komisjach sejmowych: Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Obrony Narodowej.

Tagi: rząd, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-02-2018

kolejorzCzy może jest to ta słynna córka leśniczego?

15-02-2018

Pożyjemy zobaczymyByć może jest to jedyna osoba z Dojnej zmiany, która ma jakieś kwalifikacje.

15-02-2018

donaldwiceminister zabawia ministra ? czy odwrotnie ?

Rozwiń komentarze (244)