Notowania

Zmiany w PZU. Małgorzata Sadurska może zostać wiceprezesem spółki

Z Kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy do zarządu PZU. Małgorzata Sadurska, dotychczasowa szefowa Kancelarii Prezydenta może zostać wiceprezesem PZU - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa ze źródeł zbliżonych do Prawa i Sprawiedliwości. Powołanie na nowe stanowisko może nastąpić już w najbliższym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Jagielski/EAST NEWS)

Karuzela kadrowa trwa. Tym razem chodzi o transfer z Kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Małgorzata Sadurska, dotychczasowa szefowa Kancelarii, może zostać wiceprezesem PZU - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa ze źródeł zbliżonych do Prawa i Sprawiedliwości. Powołanie na nowe stanowisko może nastąpić już w najbliższym tygodniu.

Małgorzata Sadurska w zarządzie miałaby zastąpić Andrzeja Jaworskiego. To były poseł PiS, w ubiegłym roku rezygnował z polityki na rzecz posady w spółce Skarbu Państwa. Wytrzymał tam 13 miesięcy.

W poniedziałek 29 maja wieczorem Jaworski złożył rezygnację z funkcji członka zarządu PZU. Ubezpieczyciel poinformował o tym w komunikacie przekazanym na warszawską giełdę. Zgodnie z prawem mandat Jaworskiego wygasł z chwilą złożenia rezygnacji. Warto przypomnieć - był tam wiceprezesem.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, stanowisko wiceprezesa spółki nie będzie zbyt długo puste. Małgorzata Sadurska ma zostać powołana do zarządu już w najbliższym tygodniu. Kancelaria Prezydenta nie chciała w niedzielę komentować sprawy ewentualnego przejścia Sadurskiej do biznesu.

Informacje o transferze z Kancelarii do spółki Skarbu Państwa przekazywało już Radio Zet, w niedzielę poinformował o tym PAP.

Przejście z polityki do biznesu może się opłacać. Dobrze to widać właśnie na przykładzie Jaworskiego. Jak wynika z raportu rocznego PZU, tylko w okresie od maja do końca grudnia 2016 r. zarobił we władzach ubezpieczyciela ponad 640 tys. zł. Zarobki z 2017 r. poznamy dopiero przy okazji raportu rocznego 2017.

To nie pierwsza w ostatnich miesiącach zmiana na najwyższych stanowiskach w PZU. Wcześniej z fotelem prezesa pożegnał się Michał Krupiński. W kwietniu zastąpił go - kojarzony z Mateuszem Morawieckim - Paweł Surówka. Ten transfer został poprzedzony sporymi zmianami w radzie nadzorczej PZU.

Tagi: małgorzata sadurska, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-06-2017

PYTUM -HANYSStarsza panienka -chce Mnie ubezpieczającego się DOIĆ ?

04-06-2017

PODATNIK a nie krówka dojnaPZU -to nie krowa dojna ,klienci zaczną odchodzić !!!

04-06-2017

majaSadurska to kobieta wykształcona, mądra. Macie jakieś zastrzeżenia??? A może chcieli byście widzieć na tym stanowisku lekarkę Kopacz?

Rozwiń komentarze (34)