Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Marcin Horała: Donald Tusk jest sprawnym manipulatorem i technologiem polityki

56
Podziel się:

- Do jakiego celu tę sprawność używa? Ja uważam, że do złego - powiedział szef komisji śledczej ds. VAT. Zapowiedział, że wezwanie byłego premiera przed komisję nastąpi "w przeciągu dwóch, trzech miesięcy".

- Przyjąłem taką taktykę, że trzeba mu dać mówić. Świadek, który dużo mówi pod przysięgą, to skarb dla przesłuchującego - powiedział poseł PiS.
- Przyjąłem taką taktykę, że trzeba mu dać mówić. Świadek, który dużo mówi pod przysięgą, to skarb dla przesłuchującego - powiedział poseł PiS. (JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Przewodniczący komisji śledczej ds. VAT był we wtorek rano gościem Radia Zet. Rozmowa dotyczyła głównie poniedziałkowego przesłuchania Jana Vincenta Rostowskiego, byłego ministra finansów.

Horała stwierdził, że Rostowski przyjął "inną formę aroganckiej postawy" niż wobec komisji ds. Amber Gold. - Takiej protekcjonalnej, próbował wchodzić w rolę profesora, który wyjaśni, wyłoży - tłumaczył. - Treść jego wykładu była lekko kompromitująca dla wykładającego - zaznaczył poseł PiS.

- Ja też przyjąłem taką taktykę, że trzeba mu dać mówić. Świadek, który dużo mówi pod przysięgą, to skarb dla przesłuchującego - podkreślił. Odnosząc się do komentarzy, że "Rostowski zjada Horałę", poseł PiS stwierdził, że zapewne były napisane "zanim przesłuchanie się odbyło".

- Jacek Rostowski uważa, że gospodarka się rozwija, wpływy same z siebie rosną, gospodarka się zwija, wpływy same z siebie maleją. Tylko, że w Europie w latach 2007-2015 było 20 państw, które nas wyprzedziły w ściągalności podatku VAT i w każdym z nich koniunktura była akurat gorsza niż w Polsce - mówił Horała.

Horała zwracał uwagę, że Rostowski podczas przesłuchania podważał wszelkie badania, które potwierdzają, że luka VAT w czasie rządów PO-PSL wzrosła. - Jeżeli pan Rostowski pożałował 40 milionów złotych na działalność ekspertów gospodarczych, by miały narzędzie do ścigania przestępstw, to tyle jedna grupa vatowska potrafi wyłudzić - stwierdził Marcin Horała.

Zdaniem Marcina Horały na pewno dojdzie do ponownego przesłuchania ministra Rostowskiego, bo "wiele wątków, wiele pytań jeszcze nie padło".

Poseł PiS zastanawiał się także nad rolą ówczesnego premiera Donalda Tuska w procesie zmian w prawie dotyczących podatku VAT. Wskazał, że jego bliski współpracownik Paweł Graś "nagrany w 2013 roku, popisuje się bardzo gruntowną wiedzą na temat tego, jak wygląda mechanizm wyłudzeń podatkowych".

Pytany, czy nie obawia się powtórki z przesłuchania byłego premiera przed komisją ds. Amber Gold, Horała stwierdził, że Donald Tusk jest "sprawnym manipulatorem i bardzo sprawnym technologiem polityki" - Do jakiego celu tę sprawność używa? Ja uważam, że do złego - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(56)
deklaracja
5 lata temu
Przecież PO odchodząc przyznała się, że pieniędzy w budżecie nie ma..., a więc " zniknęły"!
jura
5 lata temu
Podły i ,,niski"' ludziku,buty czyścić,a nie politykować.Hipokryzja
O tak
5 lata temu
I gitara a wy kim jesteście? 🐷🐖🐗🐖🐷🐖🐖🐖
Kozi
5 lata temu
Horacy załóż pieluchę na tej komisji bo taki jesteś podjarany że za chwilę popuścisz.
Wanda
5 lata temu
Panie Horala do Pana Tuska, to Panu lata świetlne ! Bardzo proszę pokazać przesłuchanie Pana Tuska, zamiast kariery, która Pan chce zrobić na Komisji Śledczej, to upadnie Pan na buzię, i się już Pan nie podniesie. Pana Guru już raz został "zjedzony" przez Pana Tuska, teraz wyrecza się Panem! ? Pan Tusk nie ZNOSI MIERNOT, czeka Pana to samo!
...
Następna strona