Notowania

marcinkiewicz
16.03.2006 13:36

Marcinkiewicz uważa kompromis z UniCredit za możliwy

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że jest "głęboko przekonany", iż kompromis z UniCredito Italiano w sprawie fuzji Banku BPH i Pekao SA będzie osiągnięty.

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że jest "głęboko przekonany", iż kompromis z UniCredito Italiano w sprawie fuzji Banku BPH i Pekao SA będzie osiągnięty - poinformował premier podczas spotkania z dziennikarzami zagranicznych mediów w Warszawie.

"Jestem gotowy spotkać się jutro z prezesem UniCredito Allesandro Profumo. Jest wiele rozwiązań, które mogą być omówione i doprowadzić do kompromisu" - powiedział szef rządu.

"Jesteśmy zadowoleni z działalności UniCredito w Polsce i pozytywnie oceniamy jego działania w banku Pekao" - dodał.

W środę Komisja Nadzoru Bankowego rozpatrywała wniosek UniCredit o wyrażenie zgody na wykonywanie prawa głosu z akcji BPH. Posiedzenie Komisji zostało przełożone na 5 kwietnia, gdyż zgłoszeni do postępowania prokuratorzy chcieli mieć czas na zapoznanie się z materiałami.

Wnioskiem UniCredit Komisja pierwszy raz zajęła się tydzień temu, w środę. Wówczas KNB nie zgodziła się na włączenie Skarbu Państwa jako strony w postępowaniu.

Zgoda KNB jest niezbędna do przeprowadzenia fuzji dwóch polskich banków, których UniCredit jest większościowym udziałowcem - Pekao i BPH.

"To jest tylko dyskusja prawna, a nie atak na niezależność banku centralnego. Zawsze będziemy bronić niezależności NBP, a nowe prawo dotyczące nadzoru bankowego musi ją gwarantować" - powiedział Marcinkiewicz.

Tagi: marcinkiewicz, unicredit, bph, pekao, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz