Notowania

meksyk
25.10.2013 07:10

Meksyk: dziesiątki rannych po wybuchu w fabryce

Ekipy ratunkowe przeszukują zgliszcza zabudowań poszukując osób zaginionych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Co najmniej 1 osoba nie żyje, 40 osób zostało rannych a 20 uznaje się za zaginione po silnej eksplozji w zakładzie produkującym wyroby cukiernicze amerykańskiej firmy Blueberry w Ciudad Juarez, na północy Meksyku.

Aktualizacja 7:20_ - W rezultacie wybuchu w zakładzie produkującym słodycze firmy Blueberry, ponad 40 osób zostało rannych, w tym 10 ciężko. 4 osoby są w stanie krytycznym _ - powiedział dziennikarzom szef miejscowej obrony cywilnej Fernando Motta Allen.

Ekipy ratunkowe przeszukują zgliszcza zabudowań poszukując osób zaginionych. Akcję utrudnia pożar, który nastąpił po eksplozji. W fabryce zatrudnionych było ok. 300 osób.

Motta poinformował, że do eksplozji kotła, której przyczyn jeszcze nie ustalono, doszło na drugim piętrze budynku fabryki. Wybuch spowodował zawalenie się stropu, w rezultacie czego ludzie pracujący piętro niżej doznali obrażeń. Według jednego z pracowników Ismaela Boucheta, w rejonie, w którym doszło do wybuchu można było wyczuć od rana zapach kwasu.

Fabryka znajduje się w tzw. parku przemysłowym w Ciudad Juarez, mieście leżącym przy granicy z USA naprzeciw amerykańskiego miasta El Paso, w stanie Teksas. Produkuje różnego rodzaju słodycze, w tym żelki, cukierki i gumę do żucia. Cała produkcja wysyłana jest do dystrybutora w El Paso.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: meksyk, wybuch w fabryce, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz